Wnętrza wykończone w standardzie Casual przygotowane są z myślą o zbudowaniu estetycznego i stosunkowo niedrogiego mieszkania. Może być przeznaczone na wynajem, ale raczej jako nieco wyższy standard. Wersja Casual jest dobrym wyborem dla osób ceniących sobie zaprojektowane przez architektów mieszkania i akceptują, że wnętrze nie będzie oparte na materiałach najwyższej jakości. Stosowane są ogólnodostępne materiały w niewygórowanej cenie i wzornictwie np. meble kuchenne i pokojowe w jakości Ikea. W przypadku produktów łazienkowych podstawowe serie markowych firm jak np. Roca, Koło, Kludi czy Hansgrohe, które w bardzo atrakcyjnych cenach można nabyć np. w sklepie Sanitbuy.pl. 

Powyższe fotografie przedstawiają zrealizowane mieszkanie w Standardzie Casual: Czerwone Maki

Wykończenie ścian wysokiej jakości farbą zmywalną, podłoga pływająca, panelowa, łączona z płytkami za pomocą listwy progowej. W podstawowej wersji, pozwalającej sporo obniżyć koszty wykończenia wnętrz, brak będzie obniżanych sufitów, oświetleń LED czy dodatkowych punktów świetlnych. Zwiększając budżet, stwarzamy płaszczyznę do zastosowania drobnych, acz ciekawych rozwiązań zwiększając atrakcyjność i funkcjonalność naszego mieszkania.

Przykładem wykończenia Casual Plus mogą być apartamenty na wynajem na Solnej gdzie oprócz kilku mebli Ikea wykonano większość mebli na zamówienie oraz zastosowano kilka ciekawych rozwiązań jak wyspa kuchenna z okapem, ciekawsze oświetlenia. Zmiany te nadały wnętrzu bardziej elegancki wygląd.