fbpx

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz przy pracach remontowych?

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz przy pracach remontowych – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć. Remont mieszkania to zawsze duże wydarzenie i wyzwanie w naszym życiu.  Przeprowadzamy go kiedy kupujemy nowe mieszkanie lub też kiedy po wielu latach postanawiamy wyremontować dotychczasowe lokum. Coraz częściej też kupujemy drugie lub trzecie mieszkanie i przeznaczamy jako mieszkanie na wynajem. W Krakowie jest to przedsięwzięcie bardzo popularne z racji dużego popytu na takie lokale (turyści, studenci). W każdej z tych sytuacji jest to jednak duże wyzwanie tak pod względem  logistycznym jak i organizacyjnym. Zastanawiamy się więc czy jest nam potrzebny architekt wnętrz czy też wszystkim możemy zając się samodzielnie i możemy pominąć ten wydatek.  

Dlaczego potrzebujemy projektanta wnętrz

Mieszkanie, które zaprojektował architekt wnętrz zawsze będzie wyglądało inaczej niż wnętrze, które zaplanujemy samodzielnie. Projektant wnętrz jest po to by wstawić do mieszkania potrzebne elementy i produkty a wyeliminować te zbędne. Projektanta wnętrz wynajmujemy też po to by nie pozwolił nam na wstawienie do mieszkania wszystkiego co nam się spodoba bo najczęściej, zwyczajnie, część elementów do siebie nie pasuje, chociaż są piękne. Projektant wnętrz jest niezbędny jeśli chcemy by nasze mieszkanie miało odpowiedni klimat. Architekta wnętrz powinniśmy też wynająć jeśli nie mamy bardzo ściśle określonej, swojej wizji mieszkania i nie mamy czasu by planować i dobierać każdy mebel czy detal.

Gdzie szukać odpowiedniego architekta wnętrz

Architekta wnętrz w Krakowie można szukać na kilka sposobów.  Najczęściej pracują jako pojedyncze osoby prowadzące działalność gospodarczą ale często też znaleźć można ich pod nazwą pracownia projektowa czy studio projektowe.  W Krakowie dobrych projektant wnętrz jest sporo. W Internecie można ich szukać pod hasłami: firma projektowa Kraków, architekt wnętrz Kraków czy pracownia projektowa Kraków. Cokolwiek wpiszecie Państwo w wyszukiwarkę wyników będzie sporo i wybór będzie duży.

SaniWell jako firma remontowo-budowlana, wykonująca mieszkania pod klucz w Krakowie, zawsze w swoich realizacjach współpracuje z projektantami wnętrz. Poza wszystkim, jest to najlepszy sposób na eliminowane błędów i niedomówień między klientem a firmą wykończeniową. Państwo zamawiając prace remontowe macie dokładny projekt wnętrza wraz ze specyfikacją koniecznych prac a firma wykończeniowa wie dokładnie co ma być zrobione. Przy odbiorze prac od wykonawcy nie ma wątpliwości np. jaki miał być kolor ścian czy jak ułożone płytki w łazience. Nasze realizacje świadczą o tym, że projektancie wnętrz są niezbędnie dla osiągnięcia najlepszego efektu.