fbpx

Standardy wykończeń - Usługi wykończenia wnętrz - Kraków - Śląsk

Standardy wykończenia wnętrz

 

„Pod klucz” to nie znaczy, że musisz jeszcze dokupić AGD, kuchnię, szafę czy inne meble.
SaniWell wnętrza pod klucz – dla nas to określenie znaczy, że wchodzisz i mieszkasz – nic nie musisz już robić w mieszkaniu, wszystko jest gotowe.
Można cieszyć się jego posiadaniem od samego początku.

 

Koszty wykończenia mieszkania – kalkulator

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego ile kosztuje wykończenie mieszkania na gotowo – czyli pod klucz. Rzadko kiedy mamy w sobie tyle wytrwałości by zliczyć dokładnie wszystkie koszty. Przedstawiamy, link powyżej,  kalkulator wydatków remontowych. Wpiszcie Państwo w odpowiednie miejsce ceny produktów, które wybraliście do swojego mieszkania czy  domu. Kalkulator pozwala uświadomić sobie jakie produkty składają się na nowe mieszkanie i ile to kosztuje.


Standard inwestycyjny

 

Mieszkania na wynajem w Krakowie cieszą się dużą popularnością. Z informacji podanych w roku 2017 wynika, że mieszkania w Krakowie są droższe niż w innych miastach Polski, a ich rentowność, przy przeznaczeniu na wynajem, mniejsza niż np. w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. Dlatego ważnym staje się, by wykończyć mieszkanie elegancko, ciekawie, inaczej niż inni, ale i niedrogo i szybko. Firmy remontowo-budowlane w Krakowie oferują prace remontowo-budowlane w szerokim zakresie, jednak rzadko któraś z firm oferuje kompleksowe wykończenia pod klucz, w sposób umożliwiający wprowadzkę do całkowicie ukończonego i umeblowanego mieszkania. SaniWell wnętrza pod klucz taką działalność właśnie prowadzi.

Poniżej dwie propozycje na wykończenia apartamentów na wynajem w Krakowie. 

W przykładowym mieszkaniu zastosowano produkty podstawowej jakości i popularnym wyglądzie. Dbamy o cenę, ale staramy się nie stosować w procesie wykończenia wnętrza produktów niewiadomego pochodzenia, czyli najniższej rynkowej jakości. W powyższym przykładzie zastosowano produkty firmy Roca i Koło, płytki ceramiczne Tubądzin i meble łazienkowe Elita. W standardzie inwestycyjnym podłogi, to najczęściej panele, a ściany pokryte seryjną tapetą lub malowane. W mieszkaniach inwestycyjnych unikamy montaży sufitów podwieszanych, oświetleń LED, dodatkowych lamp ozdobnych czy nadmiernego przenoszenia punktów elektrycznych i przyłączy hydraulicznych. Wersja inwestycyjna zakłada dopasowanie się do wnętrza, które oferuje deweloper.

W wersji inwestycyjnej mamy też możliwość oszczędności na projekcie wnętrza. Może on być zrobiony na mniej zaawansowanym programie do projektowania. Efektem będzie przygotowanie wizualizacji wnętrza jak poniżej. Dla prac remontowo-wykończeniowych jakość wizualizacji nie ma większego znaczenia, ponieważ naszą pracę wykonujemy na podstawie projektów wykonawczych architekta, a nie bazując na wizualizacjach. Dla naszych klientów ta jakość nie zawsze jest jednak akceptowalna.

 

 


Standard Casual

 

Wnętrza wykończone w standardzie Casual przygotowane są z myślą o zbudowaniu estetycznego i stosunkowo niedrogiego mieszkania. Może być przeznaczone na wynajem, ale raczej jako nieco wyższy standard. Może też być już ciekawą propozycją dla osób ceniących sobie rustykalny charakter mieszkań Casual i akceptują, że wnętrze nie będzie oparte na materiałach najwyższej jakości. Stosowane są ogólnodostępne materiały w niewygórowanej cenie i wzornictwie np. meble kuchenne i pokojowe w jakości Ikea. W przypadku produktów łazienkowych podstawowe serie markowych firm jak np. Roca, Koło, Kludi czy Hansgrohe, które w bardzo atrakcyjnych cenach można nabyć np. w sklepie Sanitbuy.pl.

Wykończenie ścian wysokiej jakości farbą zmywalną, podłoga pływająca, panelowa, łączona z płytkami za pomocą listwy progowej. W podstawowej wersji, pozwalającej sporo obniżyć koszty wykończenia wnętrz, brak będzie obniżanych sufitów, oświetleń LED czy dodatkowych punktów świetlnych. Zwiększając budżet, stwarzamy płaszczyznę do zastosowania drobnych, acz ciekawych rozwiązań zwiększając atrakcyjność i funkcjonalność naszego mieszkania.

 

Zapraszamy do naszej realizacji na  Czerwonych Makach w Krakowie.
Przykładowe wnętrza w standardzie Casual zostały przedstawiona poniżej.

Przykładem wykończenia Casual Plus mogą być apartamenty na wynajem na Solnej gdzie oprócz kilku mebli Ikea wykonano większość mebli na zamówienie oraz zastosowano praktyczne rozwiązania, takie jak wyspa kuchenna z okapem, oryginalne oświetlenia. Zmiany te nadały wnętrzu unikalny i elegancki wygląd.

Na marginesie warto dodać, że mieszkanie zostało wynajęte, na podstawie zdjęć projektowych, zanim zostało ukończone

 

Cena za małe mieszkanie. Porównanie projektu i wykonania.

Warto mieć to na uwadze, że czym mniejsze mieszkanie tym cena proporcjonalnie większa. Musi w nim przecież znaleźć się łazienka, kuchnia czy inne podstawowe elementy wystroju wnętrza. I to wszystko na mniejszym metrażu więc cena za metr będzie naturalnie wyższa. Poniżej jedno z takich mieszkań. Najmniejsze mieszkanie, jakie do tej pory realizowaliśmy, miało 26 mkw. Było to wyzwanie również dla architekta, by wszystko na tym małym metrażu zmieścić i żeby dobrze się prezentowało. Naszym i inwestora zdaniem projekt udało się wykonać bardzo dobrze. Jest to doskonały przykład na to, że nawet najmniejsze mieszkanie trzeba wcześniej zaprojektować.

Powyżej rendery z wizualizacji wnętrza a poniżej zdjęcia z faktycznie wykonanego mieszkania.
Wprawne oko widzi, że różnic właściwie nie ma. Taka jest nasz idea pracy: co na projekcie, to we wnętrzu.
Po to robimy projekt, by odzwierciedlić go w rzeczywistości, w proporcji 1 do 1. 
 
Jeśli szukacie Państwo wnętrza dopasowanego do swoich potrzeb, to służymy pomocą. 
 
 

 Standard Loft

 

Wnętrze z pomysłem stworzone dla osób chcących mieszkać ciekawie i nowocześnie a przy tym na remont nie wydając dużych kwot. Wnętrza typu Loft są może nieco chłodniejsze, ale mają swój surowy klimat, który wielu osobom się podoba. W tych wnętrzach stosujemy produkty markowe w średnim poziomie cenowym jak np. miska wisząca WC od 700 do 1300 zł, bateria umywalkowa od 300 do 500 zł, sprzęty AGD w przedziale cenowy 1000 – 1500 zł. Meble po części w standardzie Ikea, ale w większości robione na zamówienie z dostosowaniem do danego wnętrza. W standardzie Loft możemy pozwolić sobie na wprowadzenie aranżacji sufitów podwieszanych czy aranżacji światłem, zastosowanie betonu architektonicznego czy też kamienia.

 

W zakładce Realizacje Standardy Loft pokazujemy trzy rodzaje wnętrz o różnej stylistyce i w różnej cenie. Apartamenty w Krakowie na Krowoderskiej urządzone zostały w wysokim standardzie przy użyciu kamienia Tassos, mebli lakierowanych i blatów Merbau, do tego kominek gazowy i starannie dobrane oświetlenie oraz podłoga egzotyczna klejona z egzotycznego drewna Merbau.   

Kolejną ciekawą, acz bardziej wyważoną cenowo inwestycją jest mieszkanie w Browarze Lubicz w wersji Loft.  Zastosowany beton architektoniczny doskonale komponuje się z industrialnym wymiarem dawnego browaru.

Standard Loft zastosowano również w mieszkaniu na Wiślanych Tarasach.


Standard Elegance

 

Szykowne wnętrze zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz zostało zaprojektowane z myślą o odrobinie luksusu. Poniżej pokazujemy wnętrza w dwóch nieco odmiennych wykończeniach kolorystycznych i materiałowych. W projekcie przewidziano meble i drzwi w okleinie naturalnej, kamień naturalny i płyty wielkoformatowe 120 cm x 250 cm oraz markowe fotele Barcelona, lampy Aquaform i inne wyroby wysokiej jakości.

Dobrym przykładem do wnętrz w standardzie Elegance może być mieszkanie pokazowe na Browarze Lubicz. Wykończone w oparciu o markowe produkty takich firm jak: Villero&Boch, Hansgrohe Axor, płytki wielkoformatowe Apavisa, sprzęty AGD Bosch i Siemens, grzejniki Vasco czy klimatyzacja LG. Do tego meble wykonane na wysoki połysk w kolorze czarny.

Przykładem realizacji absolutnie prestiżowej może być mieszkanie w standardzie Elegance Plus – Projekt Masarska. Oprócz zastosowania wysoko markowych produktów, do wyposażenia łazienki czy kuchni poziom cenowy podnosi: specjalna okleina meblowa Czeczot, lampa Vibia czy fotel Egg Chair. Każdy z tych produktów podnosi cenę mieszkania o kilka tysięcy złotych. 

 

Indywidualne wykończenia wnętrz a pakiety:
co w praktyce oznaczają pakiety i czy faktycznie są równoznaczne z terminem „pod klucz”?

Kilka słów o alternatywnych ofertach  firm, choć dla nas, niekonkurencyjnych 🙂 Tym z Państwa, którzy nie są zainteresowani indywidualnym projektem wnętrza, możemy zaproponować skorzystanie z gotowych wariantów wykończenia – tzw. pakiety wykończenia wnętrz. Są często oferowane przez deweloperów i firmy wykończeniowe w Krakowie. Mimo że nie mamy ich w ofercie, to uważamy, że może być to wygodna forma remontu mieszkania, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Daje jednocześnie odpowiedni poziom jakościowy oferowanego wyposażenia i prac remontowych.

Warto pamiętać, że w  mieszkaniu wykończonym w ten sposób nie można zamieszkać i trzeba włożyć w wykończenie jeszcze sporo czasu, pieniędzy i nerwów. Niemniej jednak pozwala niskim kosztem wykonać najtrudniejsze prace. Wykończenia takie charakteryzują się dużą powtarzalnością wykonywanych wnętrz i małą podatnością na zmiany wynikające z własnych oczekiwań.

 

W SaniWell rozumiemy potrzeby klientów.
Stawiamy na indywidualizm, najwyższą jakość materiałów oraz profesjonalizm.

Warto raz jeszcze zaznaczyć, że prezentowane przez nas wersje standardów i orientacyjne ceny dotyczą mieszkań wykończonych kompletnie i gotowych do zamieszkania.

Schedule a Visit

Czy potrafisz sobie wyobrazić , że w całym procesie wykańczania mieszkania

 Twoja obecność  na budowie i kontakt osobisty z żadnym z wykonawców

nie jest konieczny ? 

- więcej…