Standardy wykończeń - Usługi wykończenia wnętrz - Kraków

Warianty i standardy wykończenia wnętrz

Wykończenia wnętrz „pod klucz”

Dla tych z Państwa, którzy nie są zainteresowani indywidualnym projektem wnętrza mamy propozycje skorzystania z gotowych wariantów wykończenia – tzw. pakiety wykończenia wnętrz „pod klucz”, które często są oferowane przez deweloperów i firmy wykończeniowe w Krakowie. Mimo, że nie mamy ich w ofercie ,to uważamy, że jest to wygodna forma remontu mieszkania, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu a jednocześnie pozwala pozostać na odpowiednim poziomie jakościowym oferowanego wyposażenia. Warto jednak pamiętać, że typowe mieszkania urządzane pod klucz przez deweloper, nie jest gotowe do zamieszkania. Najczęściej brakuje w nim całkowicie mebli, zarówno kuchni, łóżka stołu itd., brakuje oświetlenia, wykończenia okien. I tak trzeba poświęcić swój czas i nerwy by dokończyć mieszkanie.

Jeśli już otrzymujemy w pakiecie meble kuchenne i kilka innych elementów wyposażenia to dobrze jest zwrócić uwagę na to co zawierają pakiety, które wydają się być atrakcyjne cenowo. Warto zwrócić uwagę, że meble do kuchni to tak na prawdę aneks kuchenny o długości 2,5 mb., wykonany ze zwykłej płyty meblowej, płyta kuchenna jest dwupalnikowa, za mikrofalę lub okap trzeba dopłacić a pralki i zasłon okien nie ma w standardzie.  Te kilka elementów to koszt ok. 10 -12 000 a to przy mieszkaniu 55 mkw. daje kwotę 200 zł /mkw.

SaniWell wnętrza pod klucz – dla nas to określenie znaczy, że nic nie trzeba już robić w mieszkaniu. Można cieszyć jego posiadaniem od samego początku. Warto też w tym miejscu jeszcze raz zaznaczyć, że prezentowane przez nas wersje i orientacyjne ceny dotyczą mieszkań wykończonych kompletnie i gotowych do zamieszkania.

Pod klucz to nie znaczy dokup sobie kuchnie, szafę i inne meble. Pod klucz znaczy wejdź i mieszkaj.

 

Koszty wykończenia mieszkania – kalkulator

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego ile kosztuje wykończenie mieszkania na gotowo – czyli pod klucz. Rzadko kiedy mamy w sobie tyle wytrwałości by zliczyć dokładnie wszystkie koszty. Przedstawiamy kalkulator wydatków remontowych. Wpiszcie Państwo w odpowiednie miejsce kwoty produktów, które wybraliście do swojego domu. Kalkulator pozwala uświadomić sobie jakie produkty składają się na nowe mieszkanie.


 

Standard inwestycyjny

  Mieszkania na wynajem w Krakowie cieszą się duża popularnością. Z informacji podanych w roku 2017 wynika, że mieszkania w Krakowie sa droższe niż w innych miastach Polski a ich rentowność, przy przeznaczeniu na wynajem, mniejsza niż np. w Warszawie Gdańsku czy Wrocławiu. Dlatego ważnym staje się by wykończyć mieszkanie szybko elegancko ale i niedrogo. Firmy remontowo-budowlane w Krakowie oferują prace remontowo budowlane w szerokim zakresie ale rzadko która z firm oferuje kompleksowe wykończenia pod klucz. SaniWell wnętrza pod klucz taką działalność właśnie prowadzi. 

Poniżej dwie różne propozycje na wykończenia apartamentów na wynajem w Krakowie. 

W przykładowym mieszkaniu zastosowano produkty podstawowej jakości i popularnym wyglądzie. Mimo dbałości o cenę staramy się nie stosować w procesie wykończenia wnętrza produktów niewiadomego pochodzenia czy najniższej rynkowej jakości. W powyższym przykładzie zastosowano produkty firmy Roca i Koło, płytki ceramiczne Tubądzin i meble łazienkowe Antado. Podłogi to najczęściej panele a ściany pokryte tapetą lub malowane. W mieszkaniach inwestycyjnych unikamy montaży sufitów podwieszanych, oświetleń led, dodatkowych lamp ozdobnych czy nadmiernego przenoszenia źródeł prądu czy przyłączy hydraulicznych. W większość ofert na rynku takich zmian wręcz tam nie ma.

W wersji inwestycyjnej mamy też możliwość oszczędności na projekcie wnętrza.  Może on być zrobiony na bardziej lub mniej zaawansowanym programie do projektowania. Efektem będzie pokazana tu różnica w wizualizacji wnętrza. Dla prac remontowo-wykończeniowych jakość wizualizacji nie ma większego znaczenia ponieważ naszą pracę wykonujemy w oparciu o projekty wykonawcze.

 

 

 


 

Wnętrze Casual

 

Wnętrza wykończone w standardzie Casual przygotowane są z myślą o zbudowaniu estetycznego i stosunkowo niedrogiego mieszkania. Może być przeznaczone na wynajem ale raczej jako nieco wyższy standard. Zastosowano  ogólnie dostępne materiały w niewygórowanej jakości i wzornictwie np. meble kuchenne i pokojowe w jakości Ikea. W przypadku produktów łazienkowych podstawowe serie markowych firm jak np. Roca, Koło, Kludi czy Hansgrohe, które w bardzo atrakcyjnych cenach można nabyć np. w sklepie Sanitbuy.pl. Wykończenie ścian farbą zmywalną lecz nie szorowalną, podłoga pływająca, panelowa, łączona z płytkami za pomocą listwy progowej. W podstawowej wersji, pozwalającej sporo obniżyć koszty wykończenia wnętrz brak będzie obniżanych sufitów, oświetleń LED czy dodatkowych punktów świetlnych.  Jesli jednak możemy sobie pozwolić na nieco wyższy budżet to z pewnością mieszkanie nabierze przez to ciekawszego wyglądu

Przykładem takiej realizacji widać powyżej ale dobrym przykładem może być również mieszkanie pod nazwą Czerwone Maki wykonane w standardzie Casual.

Przykładem wykończenia Casual Plus mogą być apartamenty na wynajem na Solnej gdzie oprócz kilku mebli Ikea wykonano większość mebli na zamówienie oraz zastosowano kilka ciekawych rozwiązań jak wyspa kuchenna z okapem, ciekawsze oświetlenia. Zmiany te nadały wnętrzu bardziej elegancki wygląd. 

Cena za małe mieszkanie.

Warto mieć to na uwadze, ze czym mniejsze mieszkanie tym cena proporcjonalnie większa. Musi w nim przecież znaleźć się łazienka, kuchnia czy inne podstawowe elementy wystroju wnętrza. I to wszystko na mniejszym metrażu więc cena za metr będzie naturalnie wyższa. Poniżej jedno z takich mieszkań. Chyba najmniejsze jakie do tej pory robiliśmy – 26 mkw. Było to wyzwanie również dla architekta, by wszystko na tym małym metrażu zmieścić i jeszcze, żeby dobrze się prezentowało. Naszym zdaniem udało się to całkiem nieźle. To też doskonały przykład na to, że nawet najmniejsze mieszkanie trzeba wcześniej zaprojektować.

 Wersja Loft

 

Wnętrze z pomysłem stworzone dla osób chcących mieszkać ciekawie i nowocześnie a przy tym na remont nie wydając dużych kwot.  Wnętrza typu Loft są może nieco „chłodne” ale mają swój klimat, który wielu osobom sie podoba. W tych wnętrzach stosujemy produkty markowe w średnim poziomie cenowym jak np. miska wisząca WC od 700 do 1300 zł, bateria umywalkowa od 300 do 500 zł, sprzęty AGD w przedziale cenowy 1000 – 1500 zł.  Meble po części w standardzie Ikea ale w większości robione na zamówienie z dostosowaniem do danego wnętrza. W standardzie Loft możemy pozwolić sobie na wprowadzenie aranżacji sufitów podwieszanych  czy aranżacji światłem, zastosowanie betonu architektonicznego czy też kamienia.

W zakładce Realizacje Standardy Loft pokazujemy trzy rodzaje wnętrz o różnej stylistyce i w różnej cenie. Apartamenty w Krakowie na Krowoderskiej urządzone zostały w wysokim standardzie przy użyciu kamienia Tassos, mebli lakierowanych i blatów Merbau, do tego kominek gazowy i starannie dobrane oświetlenie.  

Nie mniej ciekawym choć bardziej wyważonym cenowo jest mieszkanie w Browarze Lubicz w wersji loft gdzie zastosowano bardzo ciekawy i dobrze pasujący do takich wnętrz beton architektoniczny. Wersję najbardziej standardową jest mieszkanie na Wiślanych Tarasach.


Wersja Elegance

 

Luksusowe wnętrze wykonane w oparciu o najlepsze materiały i zaprojektowane z myślą o odrobinie luksusu . Poniżej pokazujemy wnętrza w dwóch nieco odmiennych wykończeniach kolorystycznych i materiałowych. W projekcie przewidziano meble i drzwi w okleinie naturalnej, kamień naturalny i płyty wielkoformatowe 60×120 cm oraz markowe fotele Barcelona, lampy Aquaform i inne wyroby wysokiej jakości.

 

Schedule a Visit