fbpx

Wyspa kuchenna to jeden z najczęściej wybieranych funkcjonalnych elementów wystroju nowoczesnych kuchni. Ten stanowiący centrum pomieszczenia element aranżacji umożliwi swobodne, wspólne gotowanie oraz delektowanie się przygotowanymi posiłkami. Poniżej prezentujemy zalety i wady niezwykle modnych wysp kuchennych.

Zalety wyspy w kuchni

Do niewątpliwych atutów wyspy należy jej design, oryginalny i nowoczesny wygląd. To jednak nie wszystko. Wyspa kuchenna daje możliwość przygotowywania posiłków przez kilka osób w tym samym czasie, co jest zwykle utrudnione (lub wręcz niemożliwe) w przypadku linearnych blatów kuchennych. Ponadto w wypadku wyspy mamy do czynienia z połączeniem blatu kuchennego, na którym przyrządza się posiłki, ze stołem jadalnianym. Wyspa to także świetny łącznik pomiędzy kuchnią a salonem. Mebel ten pozwala więc na swobodne przygotowywanie napojów czy poczęstunku podczas rozmowy z przebywającymi w salonie gośćmi. Dzięki wyspie gospodarz nie musi stać do nich tyłem.

Wady wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna ma właściwie jedną, zasadniczą wadę: nie zawsze można się na nią zdecydować. Umieszczenie wyspy w niewielkiej kuchni niekiedy nie jest po prostu możliwe. Jednak w pozostałych wypadkach montaż wyspy kuchennej jest, jak się zdaje, dobrym rozwiązaniem.