fbpx

Urządzanie kawalerki wbrew pozorom nie należy do zadań prostych.  Trzeba przecież zorganizować niewielką przestrzeń w taki sposób, by była ona funkcjonalna, efektowna i przede wszystkim wygodna. Poniżej znajdziecie Państwo kilka sugestii, które okażą się przydatne podczas urządzania kawalerki.

Przystępując do projektowania wnętrza mieszkania należy nade wszystko wziąć pod uwagę jego układ. Pozwoli to na skuteczne wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. W kawalerce, w której kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, można w dwóch wnętrzach wykorzystać rozwiązania stylistyczne, które będą się wzajemnie uzupełniać.

Wydzielone strefy – istota funkcjonalności

Aby wykorzystać wszystkie możliwości, które tkwią w kawalerce, należy podzielić jej powierzchnię na różne strefy, np. kuchenną, wypoczynkową, pracy, relaksu itd. Wydzielenie owych części sprawi, iż każdy kąt mieszkania zostanie w pełni zagospodarowany i dostosowany do potrzeb mieszkającej w nim osoby. Niezmiernie istotne w trakcie urządzania kawalerki jest to, aby wyeliminować z niej nadmiar przedmiotów, które będą ją zagracać. Nieodpowiednio ustawione regały lub stoły mogą sprawić, iż osoba przebywająca w mieszkaniu będzie z trudem poruszać się po labiryncie utworzonym z mebli. Warto również wykorzystać do wystroju wnętrza kawalerki jasne barwy, które optycznie ją powiększą.