fbpx

Nowe mieszkania deweloperskie w Krakowie – Czyżyny

Czyżyny to jedna z najszybciej rozrastających i rozwijających się dzielnic w Krakowie. Na atrakcyjność lokalizowania tutaj inwestycji wpływa wiele czynników: bliskość centrum miasta, doskonały dojazd autem do pozostałych dzielnic w mieście, gęsta sieć połączeń komunikacji publicznej, liczne tereny zielone i parki, dostępność sklepów i punktów usługowych, placówek edukacyjnych, obfita oferta ścieżek rowerowych, aż w końcu zróżnicowana architektoniczne przestrzeń.

W tym odcinku “Małego przeglądu krakowskiego rynku mieszkaniowego” postanowiliśmy się przyjrzeć obecnie wznoszonych inwestycjach mieszkaniowych, zlokalizowanych właśnie pomiędzy śródmieściem a Nową Hutą i Bieńczycami.

Nowe inwestycje na Czyżynach – Nowohucka

Nowe inwestycje w Czyżynach pogrupowaliśmy pod kątem wspólnego otoczenia i tym razem przedstawimy inwestycje mieszkaniowe wzdłuż ulicy Nowohuckiej. Ulica Nowohucka jest jedną z głównych dróg łączącą Czyżyny z Podgórzem. W otoczeniu drogi znajduje się m.in.: ROD Płaszów, Centrum Handlowe M1, Elektrociepłownia Kraków, MPO Kraków czy Kampus Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Imperial – CitiYes 

Przy ulicy Nowohuckiej wznoszona jest nowa inwestycja dewelopera Imperial CapitalCitiYes. W nowoczesnym 5 piętrowym budynku zapewniono blisko 300 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, od 25 mkw. aż do 128 mkw. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji, filtrów antysmogowych i akustycznych szyb chroniących przed hałasem, na szczególną uwagę zasługuje zaprojektowanie przestrzeni wspólnej dla mieszkańców, w tym m.in.: miejsca parkingowego przeznaczonego pod ładowanie aut elektrycznych, miejsc postojowych dla rowerów, recepcji z lobby oraz przestrzeni dla graczy z konsolą do gier.

Wisienką na torcie jest zaaranżowanie fragmentu dachu budynku pod strefę relaksu dla mieszkańców. Taras widokowy na dachu będzie doskonałym miejscem do podziwiania panoramy Krakowa i płynącej obok Wisły. Termin realizacji inwestycji planowany jest na II kwartał 2022 roku.

Grupa Proins – Centralna 

Osiedle realizowane przez dewelopera Grupa Proins składać się będzie z ośmiu budynków zlokalizowanych przy ulicy Centralnej. Wartościową informacją jest fakt, że w ramach planowanej inwestycji przewidziano realizację placu zabaw dla dzieci. Co więcej, dla mieszkańców przewidziano bezpłatne miejsca postojowe w obrębie inwestycji. Mieszkania będąc mieć powierzchnię od 35 mkw. do 125 mkw., natomiast w parterach planowane są lokale usługowe. Budynki są doskonale skomunikowane z ulicą Nowohucką i Rondem Czyżyńskim.

Develia – Centralna Park

Deweloper Develia zrealizował w Krakowie inwestycje takie jak 5 Dzielnica przy ulicy Wrocławskiej, jak również budynki przy Grzegórzeckiej 77 czy Mogilskiej. Kolejny, bo 6 etap inwestycji Centralna Park, zlokalizowany jest w przy ulicy Centralnej i Galicyjskiej. Budynek oddalony jest od rynku o zaledwie 6 km. W najbliższym otoczeniu, oprócz sklepów i punktów usługowych, znajduje się Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. Warto wspomnieć, że deweloper umożliwia wprowadzenie zmian lokatorskich, czyli dostosowania projektu mieszkania pod indywidualne potrzeby. Metraże zaczynają się od 25 mkw. i kończą na 87 mkw.

Budrem – Aleja Pokoju

Budynek usytuowany przy ul. Na Łąkach, która sąsiaduje z wspomnianą ulicą Nowohucką i jedną z głównych arterii komunikacyjnych- Aleją Pokoju. Sześciokondygnacyjny budynek składa się z 72 mieszkań o metrażach od 32 mkw. do 75 mkw. Odległość do przystanków tramwajowych i autobusowych to kwestia 2 minut spacerem. Ponadto, w bliskiej odległości znajduje się Park Lotników, gdzie mieszkańcy wypoczywają wśród zieleni. Beweloper Budrem przewidział miejsca postojowe dla aut mieszkańców w garażach, natomiast zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2021 roku. 

Samson-Dom – Willa Sołtysowska

Kameralny budynek zlokalizowany jest przy ulicy Sołtysowskiej składa się z 33 mieszkań. Deweloper Samson-Dom w inwestycji Willa Sołtysowska oferuje mieszkania o metrażu w przedziale 32m2 – 60 m2. Planowane zakończenie prac datowane jest na II kwartał 2022 roku. Trzypiętrowa inwestycja wyróżnia się oryginalną architekturą (połączenie ceglanych dekoracji na elewacji budynku czy zastosowanie ozdobnej attyki zwieńczającej dach inwestycji). 

Wykończenie wnętrz Kraków – usługa pod klucz “wchodzisz i mieszkasz”

W zależności od oczekiwań i możliwości finansowych naszych klientów przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę usług wykończeniowych. Klientom, którzy szukają rozwiązania spersonalizowanego, przedstawiamy usługę “wchodzisz i mieszkasz” prowadzącą do wnętrz gotowych do zamieszkania. W praktyce oznacza to, że nasza firma jest odpowiedzialna za projektowanie wnętrz, zamówienia i logistykę dostaw, prace wykończeniowe, wykonanie mebli na wymiar, montaż produktów gotowych, aż po instalację pozostałego wyposażenia i dekoracji.  Alternatywnym rozwiązaniem są pakiety wykończeniowe, które pozwalają przeprowadzić niezbędne prace związane w określonym budżecie.