fbpx

Katowice inwestycje mieszkaniowe w 2021/2022. Nowe osiedla i budynki mieszkalne na Śląsku, w Katowicach.

Katowice są jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Liczne tereny zielone, rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, lokalna tożsamość, duży rynek pracy i szeroka oferta akademicka to jedne z czynników, które sprawiają, że Śląsk i Katowice są perspektywicznym rynkiem inwestycyjnym. Dlatego również tutaj obecny jest wzrost średnich stawek za mkw. ofertowej ceny mieszkania z rynku pierwotnego. Według danych przygotowanych przez portal Bankier.pl w Katowicach średnia wartość za metr kwadratowy nieruchomości od dewelopera to ponad 8,6 tys. zł. Natomiast wartość dla mniejszych mieszkań (do 38 mkw.) wynosi średnio ponad 9,3 tys. zł za mkw. Dla całego miasta oznacza to średni wzrost cen o 22,3 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Co więcej, jest to największy średni wzrost cenowy w listopadowym zestawieniu największych polskich miast.

Jednakże, zestawiając wspomniane wartości z danymi dla sąsiadującego Krakowa, to analogiczne ceny dla stolicy Małopolski prezentują się następująco: 11 106 zł za mkw średniej ceny ofertowej i ponad 13 tys zł za mkw. mieszkań do 38 mkw.

Oznacza to, że pomimo stale rosnących cen, to inwestycje mieszkaniowe w Katowicach ciągle cieszą się niższymi cenami mieszkań, niż w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku czy Warszawie. Jakie nowe inwestycje powstają na Śląsku i Katowicach? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych ofert nowych budynków i osiedli mieszkalnych wznoszonych w 2021 i 2022 roku.

Mota-Engil – Słoneczne Tarasy

Inwestycja realizowana przez Mota-Engil Real Estate Management składa się z dwóch dziesięciopiętrowych budynków. Na szczególną uwagę zasługuje zaprojektowanie nowoczesnej elewacji, która stanowi połączenie kolorów z panelami imitującymi drewno.

Budynki znajdują się przy ulicy Słonecznej i oddalone są od katowickiego Spodka o 15 minut spacerem. Co więcek, oferta inwestycji Słoneczne Tarasy dewelopera Mota-Engil Real Estate Management obejmuje o najróżniejszym układzie i metrażu: od mieszkań jednopokojowych, aż po czteropokojowe. Deweloper podkreśla, że każde mieszkanie posiada dostęp do balkonu lub tarasu.

Materiał dewelopera Mota-Engil Real Estate Management

Antrans Invest – Wełnowe Apartamenty

Dwa nowe pięciokondygnacyjne budynki wznoszone przez Antrans Invest mieszczą się przy ulicy Modelarskiej, w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Wełnowe Apartamenty składają się z 58 mieszkań i aż 95 miejsc postojowych. To budynki o nowoczesnych i ciekawym designie.

W sąsiedztwie dostępne są liczne tereny zielone, w tym m.in. Park Chorzowski i Park Śląski. Natomiast metraże dostępnych mieszkań zaczynają się od 40,57 mkw., aż do ponad 67 mkw. Warto zaznaczyć, że deweloper Antrans Invest dostarcza ogrzewanie podłogowe w standardzie inwestycji Wełnowe Apartamenty.

Materiał dewelopera Antrans Invest

Acatom – Daszyńskiego Park

Realizowane osiedle Daszyńskiego Park składa się z trzech czterokondygnacyjnych budynków, stanowiących ofertę dewelopera Acatom. Liczby, które przedstawia inwestor w ofercie, prezentują się bardzo interesująco i obiecująco. Planowane jest aż 131 mieszkań o najróżniejszym metrażu: od 26 mkw aż do 101 mkw. Ponadto planowane jest dostarczenie 197 miejsc postojowych i nasadzenie 120 drzew. Nowe mieszkania na Śląsku, w Katowicach w dzielnicy Wełnowiec – Józefowiec to również dostęp do terenów zielonych, w tym Lasku Alfreda. Co więcej, na szczególną uwagę zasługuje dostępna komunikacja publiczna, która usprawnia mobilność w mieście.

Materiał dewelopera Acatom

NEXX Developer – Park Moniuszki

Park Moniuszki realizowany przez inwestora NEXX Developer znajduje się w Mysłowicach. W zaledwie 10-minut dostaniemy się od centrum Katowic. Doskonała komunikacja drogami m.in.: A4, S1 oraz bliskość centrum zarówno Katowic, jak i Mysłowic, sprawia, że inwestycja Park Moniuszki jest bardzo atrakcyjnie zlokalizowana. Co więcej, miłośnicy dawnej architektury z pewnością docenią walory sąsiadującego Nikiszowca.

Park Moniuszki realizowany przez NEXX Developer składa się z wielu mieszkań o najróżniejszym metrażu, gdzie najmniejsze wnętrza składają się z 30 mkw., natomiast największe liczą nawet po 115 mkw. Ponadto, deweloper zakłada budowę m.in.: parku miejskiego, boiska sportowego i dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego. Co więcej, zakup mieszkania można uzupełnić o komórkę lokatorską, natomiast dodatkowo planowana jest ogólnodostępna wózkownia.

Materiał dewelopera NEXX Developer

Projektowanie mieszkań i wykańczanie wnętrz pod klucz w standardzie „wchodzisz i mieszkasz”

Firma SaniWell zajmuje się całym procesem projektowo-wykonawczym, który prowadzi do wnętrz gotowych do zamieszkania. Oddawane mieszkania są zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami, w pełni wykończone, wyposażone i umeblowane. Jedna firma odpowiedzialna za zaprojektowanie, wykończenie i wyposażenie całego mieszkania.