fbpx

W niniejszym artykule dowiemy się czy warto posiadać projekt wnętrza. Jest on głównie przeznaczony dla osób wyszukujących frazę „projektowanie wnętrz Kraków”. Zapraszamy do lektury.

Projektowanie wnętrz Kraków

Od tego typu hasła rozpoczyna się większość wyszukiwań osób, które chciałyby zlecić projekt wnętrza w Krakowie. Część z nich nie jest przekonana, czy warto posiadać projekt wnętrza. Zwracają oni jednak uwagę na ceny i dłuższy czas związany z remontem (profesjonalne zaprojektowanie wnętrz trwa nawet do kilku tygodni). Okazuje się, że nie do końca słusznie. Dzięki projektowi można uniknąć zdecydowanej większości kłopotów, które często zdarzają się podczas remontu.

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że mając projekt, architekt wnętrz będzie mógł nadzorować proces prac zamiast klienta. Wymaga to negocjowania i zwracania uwagi personelowi na miejscu, jeśli coś nie wygląda tak jak zostało zaplanowane. Zdecydowana większość osób wolałaby tego na pewno uniknąć.

Drugim powodem jest możliwość reklamacji usługi. W przypadku braku projektu i umowy pisemnej nie jesteśmy w stanie dochodzić praw. Tym bardziej, jeżeli współpracowaliśmy z osobą prywatną, a nie firmą. Drobna oszczędność może się okazać w tym przypadku bardzo pozorna.

Indywidualne aranżacje wnętrz – czy warto?

Warto też zwrócić uwagę na to, czy przedstawiana przez projektanta aranżacja jest indywidualna. Często zdarza się, że pewne osoby przedstawiają już gotowe projekty i kopiują je na “grunt” nowego mieszkania. Na pierwszy rzut oka pozwala to sporo zaoszczędzić, nie tylko pieniędzy, ale też czasu… jednak w zdecydowanej większości przypadków nie da to tak dobrego efektu, jak w sytuacji, gdy projekt wnętrza jest przygotowywany od zera. Pewne rzeczy mogą być wtedy dodawane “na siłę”, co nie zrodzi dobrego efektu.

Zachęcamy do sprawdzenia projektów i prac wykonanych przez nas oraz współpracujących z nami projektantów. Saniwell to gwarancja wysokiej jakości. Zapraszamy do współpracy zarówno przy wykonywaniu remontów, jak i wykończenia wnętrz.