fbpx

Szafki cargo w kuchni – przechowywanie w kuchni z szafkami cargo

Szafki cargo to specjalnie systemy złożone z koszów i prowadnic, które instaluje się wewnątrz szafek. Umożliwiają łatwe wysunięcie całej zawartości i większy dostęp do wyposażenia. Coraz częściej projektowane przez architektów oraz instalowane przez stolarzy szafki cargo ułatwiają magazynowanie i przechowywanie produktów spożywczych, narzędzi i naczyń kuchennych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru systemów cargo? Czy szafki cargo są zawsze dobrym wyborem?

Szafki cargo – dostępne systemy cargo do kuchni

Wśród najpopularniejszych i najczęściej stosowanych systemów cargo do szafek możemy wyszczególnić systemy niskie i wysokie, w tym m.in.:

  • Szafki wysokie – świetnie sprawdzają się jako mała spiżarnia, w której wertykalnie można przechowywać puszki, słoiki i pozostałe produkty spożywcze
  • Szafki niskie, wąskie – najczęściej stosowane do przechowywania akcesoriów kuchennych, przypraw czy środków czystości. Kluczowa jest tutaj łatwa dostępność i “poręczność” takich szafek. 
  • Szafki narożne (np.: obrotowe, magic corner albo nerka) – umożliwiają zagospodarowanie narożnych szafek, do których dostęp jest utrudniony. Działają na zasadzie wysuwanych bądź obrotowych platform, dzięki czemu użytkownicy wygodniej sięgają po bardziej dostępne wyposażenie. 

Szafki cargo – na co zwrócić uwagę?

Kluczowym elementem przy wyborze szafek cargo jest jakość wykonania. Są to systemy, które muszą wytrzymywać duże obciążenia i częstą eksploatację. Chociaż w ofertach popularnych marketów budowlanych możemy znaleźć systemy cargo w naprawdę niewielkich pieniądzach, to nie warto szukać rozwiązania najtańszego. 

Z drugiej jednak strony należy mieć na uwadze fakt, że systemy cargo nie są tanim rozwiązaniem i decydując się na instalację szafek cargo z systemami dobrej jakości należy liczyć się z wyższym wydatkiem, który najpewniej przełoży się na ergonomię i wygodę pracy w kuchni. 

Szafki cargo – kiedy to dobre rozwiązanie?

Szafki cargo pomimo swojej praktyczności nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. A dokładniej, to właściwy dobór systemu zależy od zaplanowania kuchni. Tutaj nieodzowna jest pomoc architekta, który doradzi najlepsze możliwe rozwiązanie, aby szafki cargo w pełni się otwierały, nie kolidując z innymi półkami, uchwytami czy drzwiczkami. Dlatego w usłudze “wchodzisz i mieszkasz” w pierwszej kolejności szczegółowo projektujemy wnętrza, w tym kuchnie. Na podstawie opracowanych rysunków technicznych nasi stolarze wykonują meble na wymiar, aby były ergonomiczne, piękne i funkcjonalne na lata. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o usługach pod klucz świadczonych przez SaniWell. 

Warto też mieć na uwadze, że systemy cargo w szafkach narożnych ułatwiają dostęp do wyposażenia, jednak same w sobie systemy cargo zajmują trochę miejsca w szafkach. Oznacza to, że w przypadku bardzo małych kuchni o niewielkiej dostępności przestrzeni do przechowywania to szafki cargo dodatkowo zajmują część i tak już ograniczonego miejsca.