fbpx

Trendy projektowania wnętrz, jak niektórzy twierdzą, zmieniają się w zawrotnym tempie. Co chwila ulegają one bowiem różnorodnym modyfikacjom, a także porywom wyobraźni samych projektantów. Wydaje się jednak, ze projekty można podzielić na te wynikające z nieskrępowanej wyobraźni architekta i te, na które ma wpływ klient zamawiający projekt. Niemniej jednak, we wszystkich tego typu działach można zauważyć coraz bardziej zdecydowane dążenia ku minimalizmowi – stylowi, który najlepiej wyraża się w uniwersalnej i zawsze eleganckiej prostocie. Corocznie przygotowujemy kilkadziesiąt projektów wnętrz, dlatego mamy dość niejednoznaczne opinie na temat pojęcia “Trendy projektowania wnętrz”. Warto w tym miejscu odróżnić trendy w projektowaniu wnętrz od pewnych, chwilowych, trendów w projektowaniu produktów. Mamy tu na myśli np. kolorową ceramikę sanitarną w łazienkach, czarne profile kabin prysznicowych itp. 

Łączenie styli

Architekci próbują łączyć w swojej pracy różne style. Szczególnie kiedy trafia sie klient z romantycznie wschodnia duszą 🙂 , to możemy mieć do czynienia z połączeniem tradycyjnego stylu, nazywanym często retro, z dużą elegancją, odrobiną przepychu a wszystko to łączone jest prostymi elegenckimi elementami mającymi pokazywać, że mamy do czynienia z nowoczesnym projektem i nowoczesnym spojrzeniem na wnętrze. 

Z drugiej strony, nowoczesne trendy skłaniają się jednocześnie w stronę eksperymentowania, nieoczekiwanych, ale wysmakowanych zestawień. I tak na przykład, coraz częściej łączy się ze sobą takie materiały jak drewno i kamień, które w nowoczesnych wnętrzach – zwłaszcza w towarzystwie jasnych, a nawet pobielanych motywów kolorystycznych – zyskują miano symboli luksusu.
Mówiąc o najważniejszych współczesnych trendach w projektowaniu wnętrz, nie sposób pominąć też miedzi, materiału, który wraz z nadejściem 2015 roku został okrzyknięty nową stalą chromowaną i zaczął się przewijać w licznych dodatkach i dekoracjach – lustrach, świecznikach, konstrukcjach lamp, czy kawowych stolików. Podsumowując, w nowoczesnych aranżacjach chodzi przede wszystkim o jakość i oryginalność.

wykańczanie wnętrz kraków
wykańczanie wnętrz Kraków
najnowsze wzornictwo w łazienkach
nowoczene wnętrza Kraków