fbpx

Trendy w urządzaniu wnętrz 2019.

Czy w ogóle powinniśmy patrzeć aż tak bardzo  na trendy w urządzaniu wnętrza? Czy będziemy czuli się dobrze w mieszkaniu, które jest urządzone zgodnie z trendami ale wbrew temu co nam się podoba, wbrew stylowi w którym czujemy się dobrze? Na pewno warto przemyśleć tą kwestię i zrównoważyć trendy i nasze oczekiwania i upodobania. Warto jednak wiedzieć co proponują architekci i wnętrzarze. Co ich zdaniem będzie modne w nadchodzącym okresie. 

Naturalna inspiracja

W 2019 roku modny będzie trend biological, który jest odpowiednikiem tęsknoty za naturą, powrotu do niej. Rzecz jasna przyroda od dłuższego czasu jest jednym z ważnych elementów aranżacyjnych. Jednak w nadchodzącym roku trend ten okaże się bardziej bezpośredni. Tkaniny pokryją motywy roślinne, kolorystyka jeszcze bardziej zbliży się do natury. Dominować będzie drewno, kamień, metal w kolorze miedzi lub złota, a wszystko to zaprezentowane zostanie w minimalistycznym ujęciu.

Wnętrze wywołujące emocje

Modne będą również wnętrza projektowane w taki sposób, by silnie wpływały na zmysły. Stanie się tak dzięki odważnym zestawieniom kolorystycznym i materiałowym. Ten emocjonalny, często energetyczny trend, zwany experience, może zaskoczyć między innymi neonowymi czy też holograficznymi powierzchniami czy dekoracjami.

Podróże i sztuka kolonialna

Popularne w nadchodzącym sezonie będą też wnętrza inspirowane podróżami, a także egzotyką, rzemiosłem i motywami etnicznymi. Pojawi się także styl kolonialny, najlepiej reprezentowany w meblarstwie. Motywy egzotyczne zostaną zinterpretowane na nowo, często w połączeniu z industrialnym klimatem.

W 2016 roku wśród dodatków zagoszczą głównie DIY, czyli dodatki stylizowane na hand made lub po prostu ręcznie robione. Pamiętajmy jednak, że nadal szczególnie ceniona będzie prostota aranżacji, minimalizm i lekkość.