fbpx

Jak zadbać o złotą armaturę? Czym pielęgnować i konserwować kolorową armaturę?

Kolorowa armatura, zupełnie jak każdy inny element wyposażenia łazienki, stanowi element designu i jej wybór wpływa na sposób odbioru całości wnętrza. Jednak bez względu na to, czy to czarna, czy złota bateria, często wybór kolorowej armatury kojarzony jest z nieustanną potrzebą czyszczenia. Jak właściwie zadbać o czarną i złotą armaturę i jakimi środkami pielęgnować urządzenia, aby stale prezentowała się pięknie w naszych łazienkach?

Jaką armaturę wybrać?

Ważne, aby podczas wyboru armatury łazienkowej nie kierować się nie tylko designem i producentem. Istotny jest również materiał, z którego urządzenie jest wykonane. Estetyka i spójność są bardzo ważne, jednak warto sprawdzić funkcjonalność wybieranej armatury. Należy pamiętać, że odcienie złotego, mosiądzu czy czarnego mogą się delikatnie różnić między sobą, jeśli zdecydowalibyśmy się na wybór poszczególnych urządzeń różnych producentów.

Zdjęcie wnętrza wykończonego w standardzie “wchodzisz i mieszkasz”

Metale o powłoce galwanizowanej charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Ważne, aby dobrać odpowiednią rozmiar baterii do umywalki- zbyt wysoka może skutkować rozbryzgiwaniem wody. Za niska bądź zza krótką wylewką będzie niewygodna w użytkowaniu. Przy wyborze złotej armatury istotny jest również wybór sposobu odkręcania wody: system włączania musi być łatwo dostępny i dobrze pasować do stylu łazienki.

Złote baterie – jak dbać o wygląd?

Najważniejsze w przypadku dbania o wygląd zarówno złotych baterii, jak również pozostałych kolorów jest regularne i systematyczne czyszczenie. Pozostawiona bez opieki bateria szybko pokrywa się kamieniem, który jest trudny do usunięcia. Co więcej, czyszcząc baterie w niewłaściwy sposób łatwo uszkodzić zewnętrzną warstwę, co wpływa na estetykę armatury. W systematycznej konserwacji armatury łazienkowej pomocne mogą okazać się specjalistyczne środki. Szczególnie efektywne są środki wzbogacone o substancje tworzącą powłokę hydrofobową. O złote baterie można dbać również domowymi sposobami.

Zdjęcie wnętrza wykończonego w standardzie “wchodzisz i mieszkasz”

Złota armatura – jakimi środkami czyścić?

Do codziennego czyszczenia złotej armatury mogą być stosowane domowe środki jak płyn do naczyń czy roztwór wody z octem. Należy jednak mieć na uwadze, że nie wolno stosować samego, nierozrobionego z wodą octu. Wacik nasączony roztworem wody i octu nie powinien mieć długiej styczności z baterią, gdyż może to odbarwić urządzenie. Jednak, aby zadbać o kolor armatury, zalecane jest stosowanie specjalistach środków. Są to preparaty, które zadbają o powierzchnię i kolor baterii. Mogą być to środki marki np.: Grohe GrohClean

Złota armatura – jakie firmy?

Wybór właściwej złotej armatury nie jest łatwy. Na rynku dostępne jest wielu producentów oferujących kolorową armaturę. Liderami na rynku kolorowej armatury są takie marki jak Grohe, Tres Hansgrohe, w tym szczególnie linia Axor. Są to marki tworzące produkty trwałe, bezpieczne i nowatorskie. Wato zwrócić uwagę na opinie w sieci o m.in.: serwisie. Wspomniane marki wyróżnia wysoka bezawaryjność. Polską marką oferującą kolorowe baterie łazienkowe, w tym złote, jest Omnires.

Każdy z powyższych producentów w swoim portfolio ma najróżniejsze wzory, kształty i odcienie kolorowej armatury łazienkowej.

Pozostałe wpisy: