fbpx

Nie ulega wątpliwości, że wygląd podłogi w bardzo dużym stopniu oddziałuje na całościowy charakter mieszkania. Powinna więc ona pasować zarówno do ścian i drzwi, jak i do mebli. Jeśli zależy nam na harmonijnym, eleganckim i komfortowym rozwiązaniu podłogowym, dobrym pomysłem będą panele. Zanim jednak przejdziemy do samego procesu zakupowego, warto poczynić kilka praktycznych kroków w stronę wyboru najbardziej wartościowej propozycji.

Pierwszym działaniem w procesie wybierania dobrych paneli podłogowych jest stworzenie projektu podłogi, uwzględniającego ich pożądany rozmiar, fakturę, czy wzór, a także styl, w jakim ma zostać urządzone dane pomieszczenie. Chcąc zrobić to profesjonalnie, warto zwrócić się o pomoc do fachowca, na przykład do architekta, dekoratora wnętrz, czy innej osoby posiadającej wiedzę w tym zakresie oraz rozwinięty zmysł estetyczny. W dalszej kolejności należy zatroszczyć się akcesoria, takie jak podkład z gąbki, czy płyta izolacyjna. Analizując dostępną ofertę, dobrą praktyką jest poświęcenie dłuższej chwili na uzyskanie dokładnych informacji na temat właściwości interesujących nas paneli. Ważne, aby były one odpowiednio grube, bowiem to zapewnia większą stabilność, a także odporność na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Najbardziej solidne są panele o klasie ścieralności AC3 i wyższej.

Co istotne, na etapie samego zakupu warto zaopatrzyć się w nieco większą ilość pokrycia niż to wynika z obliczeń (ok. 10% nadwyżka), zwłaszcza jeśli wnętrze charakteryzuje się nieregularnym kształtem.