fbpx

Wybór koloru, jaki będzie mieć podłoga w pomieszczeniu, jest szczególnie ważny dla całej aranżacji wnętrza. Jednak zanim się na coś zdecydujemy, trzeba wziąć pod uwagę inne elementy wystroju, takie jak np. charakter i styl mebli. Poniżej doradzamy, jak dobrać do nich kolor paneli.

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór różnego rodzaju paneli o dowolnej odporności na ścieranie i barwie. Jeśli urządzamy mieszkanie samemu, te możliwości mogą nam zawrócić w głowie. Dlatego warto skorzystać z usług specjalistów, którzy znakomicie wykorzystają ten potencjał.

Dziś dywany pokrywające całe podłogi są passé. Obecnie przykrywają one jedynie ich fragment, stąd też tak ważny jest dobór kolorystyki.

Panele a meble

Zwróćmy uwagę na to, że nie tylko kolor mebli powinien być dla nas punktem odniesienia, ale też ich styl. Na bardziej ekstrawaganckie i nietypowe połączenia kolorystyczne mogą pokusić się właściciele minimalistycznych, designerskich wnętrz. Jeśli jednak pomieszczenie jest utrzymane w tradycyjnym, klasycznym stylu, trzeba zadbać o to, by nie mieszać różnych stylów, a także kolorów i gatunków drewna. Jasna podłoga (buk naturalny, parzony, dąb czy dąb czerwony) powiększy optycznie aranżowane wnętrze. Dobrze, by takie panele były wykonane z neutralnych gatunków drewna o niedominującej fakturze. Wówczas sprawdzą się tu zarówno stare meble vintage, jak i zwyczajne sosnowe meble.

Podłoga a pozostałe elementy wyposażenia

Pamiętajmy, by listwy przypodłogowe miały ten sam kolor, co podłoga. Drzwi mogą być mniej więcej o dwa tony jaśniejsze lub ciemniejsze. Ideałem byłoby zastosować tę samą zasadę w przypadku stolarki okiennej.