fbpx

Mały przegląd krakowskiego rynku mieszkaniowego #2

Nowe, dobrze skomunikowane osiedla mieszkaniowe w Krakowie

Głód mieszkaniowy nie maleje. Raport przygotowany przez Deloitte pozycjonuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc wśród krajów europejskich pod względem liczby dostępnych mieszkań na 1000 mieszkańców. Z drugiej strony, Polska jest w ścisłej trójce, tuż za Niemcami i Francją, jeśli chodzi o ilość oddanych do użytkowania mieszkań w 2019 roku. Równie wysokie miejsce zajęliśmy w roku 2018. W Polsce buduje się dużo, ale niedostatek oraz stale rosnący popyt na nieruchomości odzwierciedla skalę zapotrzebowania na budownictwo mieszkaniowe. Dla Business Insider i Rynek Pierwotny przygotowano zestawienie miast, w których deweloperzy budują najwięcej. Na podstawie danych GUS to właśnie Warszawa, Kraków i Wrocław przodują z największą liczbą ukończonych mieszkań w 2019 roku.

Rozwój miast jest powiązany z m.in.: z rynkiem pracy, ośrodkami akademickimi, dostępem do usług, zieleni i infrastruktury. Jednak jednym z kluczowych czynników wpływającym na dynamizm rozwoju miast jest dostępność i różnorodność rynku nieruchomości. W okolicach realizowanych i planowanych inwestycji komunikacyjnych powstają budynki. Niekiedy nawet całe osiedla. To właśnie nowe osiedla realizowane w sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych są tematem przewodnim kolejnego odcinku “Małego przeglądu krakowskiego rynku mieszkaniowego”.

Mieszkaj w mieście – Henniger Investment – ul. Wizjonerów

Nowe osiedle Mieszkaj w mieście wznoszone jest u zbiegu ulic Armii Krajowej i Radzikowskiego. Jest to cicha i spokojna część krakowskich Bronowic. Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana autobusowo i tramwajowo z każdą częścią miasta. Co więcej, dzięki powstałej stacji kolei aglomeracyjnej użytkownik jest w stanie w parę minut podróży dostać się do centrum miasta.

Galeria zdjęć inwestycji Mieszkaj w mieście

Inwestor, Spółka Henniger Investment, w holistyczny sposób zaplanował przedsięwzięcie Mieszkaj w mieście. Uwzględniono obecne i przyszłe potrzeby mieszkańców. Realizacja nowego osiedla została podzielona na 13 etapów, w skład której wchodzi zabudowa wielorodzinna, budynki usługowe, reorganizacja układu ulic oraz budowa parku miejskiego. Skala i kompleksowość inwestycji sprawia, że Mieszkaj w mieście należy do unikalnych projektów miastotwórczych w Krakowie.

Dostępność terenów rekreacyjnych uzupełniona małą architekturą, szeroki wachlarz usług, lokalizacja, niska zabudowa i brak grodzenia przekłada się na przestrzeń wysokiej jakości, co potwierdzają otrzymanie nagrody European Property Awards w kategorii Residential Development.

Galeria zdjęć inwestycji Mieszkaj w mieście

Firma SaniWell jest polecana przez dewelopera Mieszkaj w mieście oferując usługi wykańczania pod klucz w standardzie “wchodzisz i mieszkasz” oraz opcje pakietowe. Zainteresowanym klientom przedstawiamy najróżniejsze możliwości współpracy, oferując m.in.: kompleksowe wykończenia mieszkań w standardzie “wchodzisz i mieszkasz” obejmujące całościowy projekt wnętrza, wykończenie oraz pełne umeblowanie. Mieszkanie zrealizowane w myśl usługi “wchodzisz i mieszkasz” jest produktem w pełni wyposażonym, gotowym do zamieszkania.

Osobom szukającym częściowego wykończenia mieszkania, czyli zrealizowaniu wszystkich niezbędnych prac możemy zaproponować warianty pakietowe. Jest to ciekawa opcja dla wszystkich tych, którzy wolą własnoręcznie domeblować pomieszczenia.

Obecnie finalizujemy kolejną realizację pakietową na Osiedlu Wizjonerów. Mieszkanie o metrażu blisko 75m2 jest realizowane w oparciu o materiały i wyposażenie oferowane w pakiecie wykończeniowym Start.

Przykładowe wizualizacje łazienki do wykończenia pakietowego – opcja Start

Piasta Park – Wawel Service – Os. Piastów

Nowe osiedle jest realizowana w sąsiedztwie pętli tramwajowej na Os. Piastów. Mistrzejowice są jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Krakowa. Zawdzięczają to dużej ilości wznoszonych budynków mieszkaniowych, dostępie do terenów zielonych i parków, sąsiedztwie galerii handlowych oraz bardzo dobrej komunikacji publicznej. Co więcej, na Os. Piastów planowana jest realizacja stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej wprowadzająca wyższy poziom mobilności nowohucian z centrum Krakowa.

W ramach realizowanego osiedla Wawel Service Piasta Park zaplanowano 7 etapów, które składają się z budynków mieszkaniowych. W niektórych obiektach wydzielono przestrzeń w parterze pod lokale użytkowe. Minimalistyczna architektura kompleksu dyskretnie koresponduje z okalającym ją parkiem i terenami zielonymi Fortów Mistrzejowice. Dlatego właśnie pierwszy etap inwestycji Wawel Service Piasta Park został nagrodzony w II edycji konkursu Perła Krakowa – Miasto dla obywateli. Inwestycję nagrodzono w kategorii “Społeczna odpowiedzialność – rozwiązania proekologiczne”.

W Piasta Park zlokalizowana jest następna z naszych realizacji pod klucz w standardzie “wchodzisz i mieszkasz”. Mieszkanie o metrażu 62 m2 składa się z przestrzennego salonu z aneksem kuchennym, dwóch niezależnych sypialni , ustawnego przedpokoju i łazienki z WC. Projekt wnętrza wyróżnia się industrialnym charakterem. Co więcej, zastosowanie tynków dekoracyjnych, lameli dekoracyjnych, industrialnych szklanych drzwi i dobranie stonowanej palety kolorystycznej frontów mebli sprawia, że mieszkanie utrzymane jest w loftowej stylistyce. Klient, decydując się na współpracę z SaniWell, zainteresowany był wykończeniem mieszkania pod klucz w wysokim standardzie. Kluczową cechą usługi “wchodzisz i mieszkasz” jest kompleksowość obejmująca wszystkie etapy realizacji inwestycji.

Apartamenty Kaskada – Super Krak –  Dobrego Pasterza

Prądnik Czerwony jest kolejną dzielnicą Krakowa, która dynamicznie się rozrasta. Na atrakcyjność dzielnicy składa się szerokie spektrum dostępnych usług i ośrodków edukacyjnych, bliskość śródmieścia i sprawny system komunikacji publicznej. Warto podkreślić, że w planach jest budowa kolejnej stacji SKA Prądnik Czerwony oraz infrastruktury tramwajowej łączącej Mistrzejowice z siecią przy Tauron Arenie. Linia tramwajowa zaplanowana jest w m.in.: w sąsiedztwie ulicy Dobrego Pasterza, przy której zrealizowano inwestycję Super Krak Apartamenty Kaskada

Nowe osiedle Apartamenty Kaskada składa się z 3 etapów. Budynki zrealizowane przez dewelopera Super Krak są nowoczesnymi bryłami o futurystycznych kształtach. Dlatego mogą zostać uznane za kolejny przykład odważnej, ale i prestiżowej architektury mieszkaniowej. W inwestycji przewidziano przestrzeń pod lokale użytkowe i przestrzeń wspólną dostępną dla mieszkańców. 

Firmie SaniWell powierzono zaprojektowanie, wykończenie i umeblowanie jednego z mieszkań w kompleksie na Prądniku Czerwonym. Mieszkanie liczy 46,5 m2 i składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, ustawnego przedpokoju i łazienki. Przedstawione na wizualizacjach wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowników, uwzględniając autorskie projekty mebli i minimalistyczne gusta klienta. Niedługo zaprezentujemy efekt finalny, jakim jest mieszkanie wykończone pod klucz w standardzie “wchodzisz i mieszkasz”

Galeria wizualizacji do realizacji pod klucz Prądnik Czerwony – Standard Elegance

Zabudowa aneksu kuchennego została drobiazgowo opracowana, aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń użytkową. Co ciekawe, to długi na trzy metry blat został zakończony narożnikiem przy oknie, który jest dodatkową przestrzenią roboczą. Wysoki stolik świetnie sprawdzi się w roli domowego biura. Na szczególną uwagę zasługuje dizajnerskie oświetlenie nadające przestrzeni kuchennej nowoczesnego wymiaru.

Usługa wykończenia pod klucz 

Deweloperzy podkreślają, że rosnącej liczbie odbiorców nowych mieszkań towarzyszy zainteresowanie usługami wykończenia pod klucz. Jak można przeczytać w Rzeczpospolitej, taka oferta zyskuje klientów, którzy m.in.: remontowane wnętrze planują przeznaczyć pod najem i chcą, aby mieszkanie możliwie najszybciej zaczęło generować zyski. W artykule można zapoznać się z komentarzem prezesa grupy Atal, który informuje o tym, że aż 40% klientów zdecydowało się na zakup mieszkania z usługą wykończenia. Na marginesie, warto zaznaczyć co również jest istotne dla konsumentów: usługa wykończenia mieszkań pod klucz w standardzie “wchodzisz i mieszkasz” jest objęta 2 letnią gwarancją, przez co nabywca zyskuje dodatkowe zabezpieczenie na wykończone wnętrze. 

Decydując się na opcję “pod klucz” warto upewnić się, że deklarowany zakres usługi obejmuje wszystkie prace związane z wykończeniem i umeblowaniem mieszkania i nie są one dodatkowo płatne. Istotą kompleksowego wykończenia w standardzie “wchodzisz i mieszkasz” jest efekt finalny, czyli mieszkanie, i apartament gotowe do zamieszkania. 

Autor: Michał Sagucki

SaniWell – Usługa projektowania i wykańczania wnętrz pod klucz w standardzie “wchodzisz i mieszkasz” Kraków Małopolska Katowice Śląsk