fbpx

Standard Casual - Usługi wykończenia wnętrz - Kraków - Śląsk

Mieszkanie pod klucz – Kraków ul. Kordiana

Rozpoczynamy właśnie nową realizację mieszkania w wykończeniu „pod klucz”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że każda z zaangażowanych w projekt stron mieszka w innym miejscu i prawdopodobnie nie spotkamy się przed ukończeniem prac. Właściciel mieszkania, pracuje w Wielkiej Brytanii, projektantka mieszka w Trójmieście, a realizacja i generalny wykonawca, czyli SaniWell, jest w Krakowie. Na razie bardzo sprawnie przeszliśmy etap projektowy – efekty poniżej.

18.07.19 – dzisiaj ostatnie spojrzenie na wykonane mieszkanie. Wyszło bardzo dobrze. Idealne odwzorowanie projektu. Mnie się podoba  – mam nadzieje, że właścicielowi również 🙂

 

Apartamenty w Krakowie –  Solna  – wersja Casual +

Rok 2016 rozpoczynamy pracami nad nową realizacją – apartamenty na ul. Solnej w Krakowie. Proces wykańczania wnętrza, jak zawsze, rozpoczyna się od przygotowania projektu a kończy na pracach porządkowych wykończonego i umeblowanego już mieszkania.

Apartamenty przeznaczone są na wynajem lecz mają być wykonane w odpowiednim standardzie, z materiałów średniej klasy. Mimo to efekt powinien być ciekawy.

 

Po 2 miesiącach pracy oddajemy do użytku oba mieszkania. Wykonane zgodnie z projektem i wyglądające prawie jak w projekcie.

Prace remontowo-budowlane oraz cały proces wykończenia mieszkania pod klucz, wymaga od nas czujności i krytycznego podejścia do każdego projektu. Jako firma wykończeniowa bierzemy na siebie również odpowiedzialność za to, żeby stworzyć wnętrze zgodne z projektem ale również by do tego projektu zgłaszać uwagi i spostrzeżenia, jeśli w trakcie prac remontowych uznamy, że coś wymaga korekty.  Wszędzie tam gdzie pracują ludzie pojawiają się niedociągnięcia, dlatego do żadnego projektu nie podchodzimy bezkrytycznie.  Ten swoisty nadzór jest częścią naszej usługi jaką jest wykańczanie wnętrz pod klucz.

Mieszkania z góry przeznaczone były na wynajem. Inwestor miał jednak określone oczekiwania jakościowe. Zastosowaliśmy materiały średniej klasy: płytki ceramiczne Tubądzin, baterie łazienkowe Kludi, częściowo meble Ikea a częściowo robione na wymiar, osprzęt elektryczny Berker.

Nowe mieszkanie na Dekerta – wygląda lepiej niż kosztuje 🙂

Tak jak zwykle,  mieszkanie zostało zaprojektowane i wykonanie zgodnie z projektem, całkowicie pod klucz.  W tym wypadku mamy do czynienia z mieszkaniem, które wygląda na droższe  niż faktycznie kosztowało inwestorów. Dobry architekt potrafi pokazać więcej za mniej. To jeden z głównych powodów dla którego należy korzystać z usług architekta. Czasami jeden czy dwa elementy wystroju wnętrza decydują o tym, że mieszkanie nabiera klimatu.

Schody z nietypową balustradą, tynk dekoracyjny, zabudowa łazienkowa na piętrze wykonana w mocnych kolorach, to wszystko decyduje o tym, że mieszkanie wygląda bardzo dobrze.   

Mieszkanie w Krakowie – Czerwone Maki – wykończenie pod klucz w standardzie Casual

Założenia inwestora mieliśmy dobrze określone: mieszkanie dla rodziny, urządzone w określonym klimacie (zdjęcia z gazet, internet), w bardzo przyjaznej cenie. Projekt wygląda ciekawie. Efekty zobaczymy za kilka tygodni.

Po 10 tygodniach, czyli w dość ekspresowym tempie, zakończyliśmy prace w mieszkaniu na Czerwonych Makach. Efekt jest bardzo dobry. Najważniejsze, że podoba sie inwestorowi 🙂

 

 

Wykończenie domu – wnętrze w średnim standardzie

Dom na obrzeżach Krakowa. W tym wypadku, to przykład na to, jak marzenia i chęci posiadania rzeczy dobrej jakości rozbijają się o możliwości budżetowe. To oczywiste, że każdy z nas ma takie dylematy, czy wydać więcej na coś co nam się podoba czy też mniej, na coś tańszego spełniającego tą samą funkcję, choć może nie zachwycającego wzorniczo. W ogóle nie oceniamy tej sytuacji, tylko stwierdzamy, że takie decyzje nasi klienci podejmują bardzo często.

Pułapka, którą nazwałbym „dobrze ale tanio” pojawia się szczególnie wtedy  kiedy wnętrze jest projektowane przez architekta. Nagle widzimy, że to wszystko co zaprojektowane układa się w jedną całość,  że zaproponowane produkty świetnie pasują do siebie i do wnętrza ale …  – ale często, w całości zestawienia kosztów, są zbyt drogie. I tu ponownie pojawia się zadanie dla architekta – dobrania produktów, które równie dobrze pasują do wnętrza ale są tańsze, mniej markowe.  To jest ogromny plus naszej usługi. Tak długo projektujemy wnętrze i dobieramy produkty, aż końcowy wystrój wnętrza będzie dla klienta do zaakceptowanie, tak pod względem kosztowym jak i wizualnym.

Czasami jednak zdecydowanie nie chcemy rezygnować ani z projektu ani z jakości produktów – przykład poniżej. Jedynym sposobem zrealizowania tego wnętrza było więc wybranie dłuższej ale i tańszej drogi.  Realizacja wnętrza odbędzie się więc metoda gospodarczą, z pominięciem naszej usługi.  Z dwojga złego uważamy jednak, że to najlepsze rozwiązanie. Nie warto rezygnować z jakości i dobrych produktów. Lepiej poczekać rok czy dwa ale mieć to czego się pragnie, niż brać produkty, których nie lubimy, tylko dlatego, że są tańsze.

Mieszkania na Wrocławskiej w Krakowie

Poniżej kilka naszych nowych realizacji. Jak zwykle najpierw pracownia projektowa przygotowała ciekawe projekty a następnie wykończyliśmy mieszkania zgodnie z nimi. Obie inwestycje wykonane w średnim standardzie cenowym choć wyglądają na droższe niż są. Wszystko to dzięki dobremu projektowi, który zawsze podnosi jakość wnętrza. Ma to szczególne znaczenie kiedy wykańczamy wnętrze pod wynajem. Dzisiaj rynek mieszkaniowy staje się coraz trudniejszy. Jest duża podaż mieszkań co powoduje, że klienci szukają wyższego standardu. W przypadku mieszkań inwestycyjnych chcemy by kosztowało mało ale wyglądało „na bogato”. Na takie prace wykończeniowe mamy coraz częściej zlecenia.

 

 

Remont mieszkania pod klucz w Krakowie – Sołtysowska

Projekt wnętrz przygotowała pracownia projektowa Architektura Wnętrz oooh! DESIGN Joanna Zakrzewska. Nieduże mieszkanie ale urządzone w sposób przemyślany i ze smakiem.

Zakup i remont mieszkania to czesto jeden z najpoważniejszych wydatków w życiu. Warto więc dołożyć wszelkich starań by było urządzone w sposób ciekawy i funkcjonalny, żeby cieszyło nas przez lata. Warto zainwestować w architekta wnętrz i profesjonalnie przygotowany projekt.  Koszt takiej usługi to wydatek nie większy niż 1-2% całego kosztu mieszkania a zysk ogromny,  W usłudze wykończenia wnętrz, jaką oferuje SaniWell, projekt mieszkania jest elementem najważniejszym i niezbędnym byśmy mogli podjąć się wykończenia mieszkań.

[Not a valid template]

 

Schedule a Visit

Czy potrafisz sobie wyobrazić , że w całym procesie wykańczania mieszkania

 Twoja obecność  na budowie i kontakt osobisty z żadnym z wykonawców

nie jest konieczny ? 

- więcej…