fbpx

Przeglądając strony internetowe powiązane z frazą “wykończenie mieszkania Kraków”, można się natknąć na wiele ofert. Wiele z nich znajduje się na dużym serwisie ogłoszeniowym. Najczęściej znajdujemy oferty od osób prywatnych lub tzw. krzaków, czyli osób, które stwarzają pozór prowadzenia działalności gospodarczej. Dlaczego warto tego unikać i jak przeprowadzić wykończenie mieszkania w Krakowie z odpowiednią firmą, podpowiadamy w tym artykule.

Wykończenie mieszkania Kraków

Zazwyczaj od takich słów kluczowych rozpoczynamy poszukiwania odpowiedniej osoby lub firmy do przeprowadzenia remontu lub wykończenia wnętrza. Mimo wielu negatywnych opinii i braku możliwości dochodzenia odszkodowania nadal wiele osób wybiera nienaturalnie tańsze oferty. Nie bierze się to oczywiście z niczego. Używane materiały są tańsze, personel nie jest odpowiednio wykwalifikowany, a czasem nawet spożywa alkohol w miejscu pracy. Do tego dochodzi wbrew pozorom bardzo ważna sprawa – brak projektanta wnętrz. Znamy wiele osób, które uważa to za zbędny wydatek, jednak przy dochodzeniu roszczeń w przypadku nieodpowiedniego wykonania nie możemy nic zrobić. Nie wiadomo bowiem jakie były początkowe założenia. Nie ma też najczęściej żadnej umowy. O ile można odzyskać część pieniędzy w przypadku ewidentnego błędu wykonawcy, to już w przypadku drobnych niedociągnięć lub braku zadowolenia z efektu nie da się niczego uzyskać.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy prac?

Przede wszystkim warto posiadać projekt wnętrza. Niekoniecznie musi go wykonywać firma lub powiązany z nią projektant, jednak warto by tak było – pozwoli to na lepszą komunikację i brak błędów spowodowanych nieznajomością problemów, jakie mogą pojawić się w danym mieszkaniu. Drugą rzeczą jest możliwość zawarcia umowy. Powinno to być dzisiaj standardem, jednak tak faktycznie nie jest. Umowa ustna jest teoretycznie ważna, ale nie można oszukiwać się, że to wystarczy. Trzecią to jakość pracy wykonawcy. Często zdarza się, że osoby są niezadowolone z efektów. Dzieje się tak dlatego, że nie ma obecnego na miejscu architekta wnętrz, który na bieżąco kontrolowałby proces wykańczania. Warto, by wykonawca miał stałych współpracowników, np. Saniwell jest powiązany z Sanitbuy oraz Kominki GP, co zapewnia odpowiednią szybkość prac w przypadku konieczności szybkiej wymiany danego elementu.

Przykłady wykończeń wykonanych przez Saniwell

W Saniwell spełniamy wszystkie warunki, które opisaliśmy. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą galerią i ewentualny kontakt w celu wyceny rozwiązania dla Państwa.