fbpx

Kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków – taki tytuł nadaliśmy naszemu wpisowi. Dlaczego? Wykańczanie wnętrz to nasza specjalność, a pracujemy głównie w Krakowie i okolicach. Zapraszamy zatem do zapoznania się z poniższym wpisem, by dowiedzieć się, co to znaczy kompleksowość i jak przebiegają nasze prace.

Zacznijmy od początku. W pierwszym etapie najważniejsze jest spotkanie z klientem, podczas którego zbierane są informacje na temat oczekiwań i miejsca wykonywania pracy, tak by efekt końcowy spełnił jego wszystkie oczekiwania.

Po zaakceptowaniu wstępnych warunków wynikających ze spotkania wykonujemy opracowanie koncepcji kompleksowego wykończenia wnętrza. Przygotowujemy także wizualizacje, zajmujemy się wyborem materiałów i wyposażenia, np. mebli, podłogi, oświetlenia czy sprzętu AGD, dopasowując wszystko w zależności od miejsca.

Wycena kompleksowego wykończenia wnętrz

Następnie przystępujemy do wyceny, która wynika z całościowego zestawienia przygotowanego w poprzednim etapie. Wyceniane są nie tylko prace remontowe, ale także pozostałe koszty, np. logistyczne i porządkowe.

Po wykonaniu wyceny umawiamy się z klientem na jej omówienie. Na jej podstawie jesteśmy w stanie oczekiwane zmiany, co pozwoli na ustalenie ostatecznej ceny.

Na zakończenie, najważniejsze jest przygotowanie projektu wykonawczego. Będzie on podstawą do naszych działań. Przygotowywanie takiego projektu może trwać od 4 do 6 tygodni. Po przedstawieniu i zaakceptowaniu projektu wraz kosztorysem prac przez klienta możemy przystąpić do właściwych działań.

Wycena jest zawsze niezmienna, nigdy nie pojawią się nagłe dodatkowe koszty, o których mogliby Państwo nie wiedzieć.

Właściwe działania – czas prac remontowo – budowlanych

Nad całym projektem czuwa zawsze jedna osoba wyznaczona przez naszą firmę, która nadzoruje zarówno prace, jak i kontakty z klientem. Najpierw przystępujemy do złożenia zamówień na poszczególne materiały i produkty do wyposażenia mieszkania.  Na te nietypowe czeka się nawet od 3-6 tygodni. W momencie kiedy poznamy terminy dostawy, planujemy całościowy przebieg prac.

Na początku prac ważne jest przygotowanie i zabezpieczenie wnętrza, np. oklejenie okien, drzwi, usunięcie grzejników.

Jeśli to konieczne prowadzone są też prace wyburzeniowe. Ważne jest też przystosowanie do urządzeń hydraulicznych, elektrycznych itp., co szczególnie przyda się, jeśli chcemy zbudować tzw. inteligentny dom. Oczywiście wszystko to jest wykonywane w zależności od naszych założeń projektowych.

W kolejnym etapie prac, o ile są konieczne, przystępujemy do budowy, np. dodatkowych ścian, dobudowy, podwieszanych sufitów. Wykonujemy też prace fliziarskie, tynki, gładzie, ozdoby ścienne oraz oczywiście malowanie.

Najczęściej etap prac remontowo-budowlanych trwa od 4 do 5 tygodni.

Kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków

Zajmujemy się nie tylko samymi pracami budowlanymi, ale naszym zadaniem jest oddanie gotowego mieszkania/domu pod klucz. Montaż mebli planujemy na sam koniec, głównie z powodu terminów wykonania przez stolarza (często trwa to 6-8 tyg.). Dodatkowo dokładne wymiary można określić dopiero po zakończeniu prac budowlanych. Prace końcowe to także, na przykład montaż takich rzeczy jak listwy wykończeniowe, zasłony okienne. Na końcu wykonujemy ewentualne drobne poprawki i ustawiamy wszystko według projektu, a także sprzątamy. Etap związany z montażem wyposażenia trwa minimum 4 tyg.

Całkowity czas trwania prac

Przyjmujemy, że cały proces wykończenia wnętrz od spotkania z architektem do czasu oddania gotowego mieszkania trwa od ok. 12 tygodni przy produktach gotowych (np. Ikea) do ok. 16 tygodni przy minimum średnim standardzie (np. gdy część mebli wykonywanych jest typowo pod nasz projekt).   Przykładowe efekty pracy:

Kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków - łazienka
Kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków - pokój gościnny
Kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków - salon
Kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków - pokój gościnny

            Dziękujemy za zapoznanie się z artykułem “Kompleksowe wykończenia wnętrz Kraków”. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu.