fbpx

Koszty remontu Kraków

Koszty remontu Kraków – takie pytanie w wyszukiwarce  często stawiają osoby przed którymi stoi duże wyzwanie jakim jest przeprowadzenie remontu mieszkania.  Istnieje bardzo dużo zmiennych mogących mieć wpływ na ostateczny koszt usługi remontowej. Ważną zmienna są oczywiście: prace remontowo budowlane oraz odpowiednie materiały budowlane konieczne do przeprowadzenia prac. Najważniejszym jednak składnikiem wpływającym na koszt remonto są produkty, które zechcemy zamontować w naszym wnętrzu. Różne prace wymagają różnego nakładu sił czy stopnia specjalizacji, co też nie pozostanie bez wpływu na ich cenę. Każdy remont to również koszty mediów takich jak woda czy energia elektryczna. W niektórych przypadkach, pracownicy wymagają dodatkowego zakwaterowania, co z pewnością będzie miało wpływ na ostateczną cenę wykonywanej usługi. Zakwaterowanie takie będa mieli albo w hotelu robotniczym, co jest dla zlecającego remont droższe, albo zakwaterowanie w miejscu wykonywania pracy – w remontowanym mieszkaniu. Oczywiście wszystkie wymienione argumenty nie odpowiadają na zadane pytanie –  koszty remontu Kraków. Są to wartości, które dotyczą każdego miejsca wykonywania pracy, nie tylko Krakowa. Jedynym prawdziwym czynnikiem który różni koszty remontu w Krakowie od kosztu w innym mieście jest koniunktura i popyt na takie usługi oraz dostępność odpowiednich firm remontowych zajmujących się pracami remontowymi w Krakowie.

Projekt wnętrza wpływa na obniżenie kosztów

W brew pozorom zatrudnienie architekta wnętrz wpływa na obniżenie kosztów prowadzonych prac remontowych. Nie bedziemy się w tym artykule zbytnio nad tym rozwodzić ale warto zauważyć kilka ważnych kwestii. Ostateczny projekt przygotowany przez architekta jest, a przynajmniej powinien być, odwzorowaniem wnętrza, którego oczekujemy. Ekipa remontowa wie co ma wykonać i jak ostatecznie ma wyglądać mieszkanie. Eliminujemy dzięki temu nieporozumienia co miało być gdzie, jaki miało mieć kolor i wielkość, czy wnęka nad wanną miała mieć 12 czy 16 cm bo to wszystko jest w projekcie. Kiedy mamy juz gotowy projekt to łatwo jest wyliczyć bardzo dokładnie, jakie będziemy mieli faktyczne koszty remontu. Przejrzyście widać co będziemy mieli wykonane, jakie produkty użyte i ile będzie to wszystko kosztowało. Jeśli nie masz projektu to musisz mieć sporą wyobraźnie by wyobrazić sobie swoje mieszkanie, które na początku prowadzonych prac jest w zupełnej ruinie a na końcu ma być spełnieniem marzeń, jak na przykładzie poniżej

Usterki i wady ukryte czyli nieudolność i nieuczciwość wykonawcy 

Prace remontowe mają to do siebie, że po ich przeprowadzeniu mogą ujawnić się usterki, których w trakcie odbioru prac remontowych od wykonawcy nie zauważyliśmy. Mogą to być np. pękające łączenia ścian nie zabezpieczone odpowiednio w trakcie remontu, słabej jakości farba kładziona na ścianę wcześniej nie zaimpregnowana odpowiednio itp. Usunięcie takich usterek jest bardzo kosztowne i najczęściej właściciel mieszkania się nie decyduje na ponowne prowadzenie remontu. Kolejną zmienną, jaka może mieć wpływ na koszty remontu, jest niska jakość zastosowanych materiałów i produktów. Podsumowując: niekompetentni lub nieuczciwi pracownicy, źle wykonana praca  i słabej jakości materiały z pewnością przysporzą dodatkowych kosztów.