Spis treści
Koordynator budowy aktywnie uczestniczy w procesie wykańczania wnętrz- zarówno w kompleksowym standardzie pod klucz “wchodzisz i mieszkasz”, jak przy wykończeniu pakietowych przy pracach remontowych dla mieszkań z rynku wtórnego.
Posiada doświadczenie w zakresie prac remontowo-budowlanych, zna rozwiązania techniczne i specyfikę materiałów oraz z łatwością porusza się wśród architektonicznych projektów wnętrz. Kim jest koordynator prac wykończeniowych i dlaczego jego obecność jest kluczowa dla poprawnej i terminowej realizacji wykończenia wnętrza pod klucz? Poniżej znajdziecie odpowiedzi.
Koordynator budowy odpowiada za odpowiedzialny jest za nadzór techniczny prowadzonych prac wykończeniowych. Planuje pracę i opracowuje harmonogram, nadzoruje postępy i kontaktuje się z dostawcami, podwykonawcami, działem logistycznym i architektem, jak również bezpośrednio z inwestorem w przypadku ewentualnych pytań. Odpowiedzialny jest również za estetykę i jakość wykończonych pomieszczeń czy wykonanych mebli na wymiar.
Koordynator budowy odpowiedzialny jest za poprawność realizowanych założeń projektowych, jakość i estetykę wykończonych wnętrz, prawidłowość montażu poszczególnego wyposażenia i mebli wykonywanych przez stolarzy. Również koordynator budowy kontaktuje się z architektem w przypadku wątpliwości czy odpowiada na wszelkie pytania techniczne inwestora. Dlatego obecność koordynatora prac wykończeniowych pozytywnie przekłada się na czas i jakość wykończenia oraz znacząco usprawnia prace remontowo-budowlane.
Do obowiązków koordynatora prac wykończeniowych należy m.in.:
Bez względu na rodzaj usługi, to koordynator budowy zawsze uczestniczy w procesie wykańczania wnętrz. Zarówno w usłudze kompleksowej standardzie “wchodzisz i mieszkasz”, jak w przypadku rozwiązań pakietowych czy remontu rynku wtórnego ReFIT, współpraca z koordynatorem budowy jest nieodzownym wsparciem i usprawnieniem całego procesu remontowo-budowlanego i wykończeniowego.