fbpx

Koordynator budowy – kim jest i dlaczego warto korzystać z nadzoru nad wykończeniem mieszkania?

Koordynator budowy aktywnie uczestniczy w procesie wykańczania wnętrz- zarówno w kompleksowym standardzie pod klucz “wchodzisz i mieszkasz”, jak przy wykończeniu pakietowych przy pracach remontowych dla mieszkań z rynku wtórnego. 

Posiada doświadczenie w zakresie prac remontowo-budowlanych, zna rozwiązania techniczne i specyfikę materiałów oraz z łatwością porusza się wśród architektonicznych projektów wnętrz. Kim jest koordynator prac wykończeniowych i dlaczego jego obecność jest kluczowa dla poprawnej i terminowej realizacji wykończenia wnętrza pod klucz? Poniżej znajdziecie odpowiedzi.

kim jest koordynator budowy wykanczanie wnetrz pod klucz w saniwell to usługa kompleksowa projektwanie mieszkania i nadzór koordynatora prac wykończeniowych

Czym zajmuje się koordynator budowy?

Koordynator budowy odpowiada za odpowiedzialny jest za nadzór techniczny prowadzonych prac wykończeniowych. Planuje pracę i opracowuje harmonogram, nadzoruje postępy i kontaktuje się z dostawcami, podwykonawcami, działem logistycznym i architektem, jak również bezpośrednio z inwestorem w przypadku ewentualnych pytań. Odpowiedzialny jest również za estetykę i jakość wykończonych pomieszczeń czy wykonanych mebli na wymiar.

Koordynator budowy – dlaczego warto, aby uczestniczył w procesie wykańczania wnętrz pod klucz?

Koordynator budowy odpowiedzialny jest za poprawność realizowanych założeń projektowych, jakość i estetykę wykończonych wnętrz, prawidłowość montażu poszczególnego wyposażenia i mebli wykonywanych przez stolarzy. Również koordynator budowy kontaktuje się z architektem w przypadku wątpliwości czy odpowiada na wszelkie pytania techniczne inwestora. Dlatego obecność koordynatora prac wykończeniowych pozytywnie przekłada się na czas i jakość wykończenia oraz znacząco usprawnia prace remontowo-budowlane.

Koordynator prac wykończeniowych – lista obowiązków

Do obowiązków koordynatora prac wykończeniowych należy m.in.: 

  • Kontrola jakości wykonywanych prac remontowo-budowlanych zgodnie z sztuką budowlaną;
  • Nadzór nad prawidłową interpretacją projektu wnętrza;
  • Tworzenie harmonogramu prac
  • Kontakt z działem logistycznym i projektantem;
  • Planowanie dostaw i ocena jakość materiałów;
  • Kontrola realizacji poszczególnych usług zewnętrznych (np.: montaż drzwi, klimatyzacji itd.);
  • Informowanie klienta o postępach w realizowanych pracach wykończeniowych.

Koordynator prac wykończeniowych – wykańczanie wnętrz pod klucz w SaniWell

Bez względu na rodzaj usługi, to koordynator budowy zawsze uczestniczy w procesie wykańczania wnętrz. Zarówno w usłudze kompleksowej  standardzie “wchodzisz i mieszkasz”, jak w przypadku rozwiązań pakietowych czy remontu rynku wtórnego ReFIT, współpraca z koordynatorem budowy jest nieodzownym wsparciem i usprawnieniem całego procesu remontowo-budowlanego i wykończeniowego.