fbpx

Czy do mieszkania wykończonego “pod klucz” można się od razu wprowadzić?

“Pod klucz” jest określeniem stosunkowo nowym i nie do końca precyzyjnym. Dla jednych firm określenie to oznacza wykończenie mieszkania według tzw. pakietów wykończeniowych, które obejmują: wykończenie łazienki, pomalowanie ścian w pozostałych pomieszczeniach, zamontowanie podłogi i drzwi i to wszystko przy użyciu wąskiej grupy materiałów i produktów, które mieszczą się w danym przedziale ceny i są oferowane przez firmę wykończeniową. Na tym zasadniczo kończy się ich usługa. Tanio, szybko i masowo.

Powyższe zdjęcia przedstawiają kompleksową realizację SaniWell – Ruczaj

Dla innych firm termin “pod klucz” oznacza pełny zakres działań, które doprowadzają do produktu finalnego: mieszkanie stworzonego zgodne z naszym gustem i potrzebami, w którym da się od razu zamieszkać. Taką usługę nazywamy wchodzisz i mieszkasz– dostarczamy wnętrza gotowe do życia.

Nasza usługa wchodzisz i mieszkasz czyli kompleksowej realizacji “pod klucz” składa się z następujących etapów:

-Autorskiego projektu wnętrza,
-Przeprowadzenie i nadzoru prac remontowych,
-Łańcuch logistyczny obejmujący zamawianie wszystkich elementów wyposażenia i organizację dostaw,
-Montaż wyposażenia wybranego przez klienta w procesie projektowym (w tym montaż mebli na wymiar, mebli gotowe, oświetlenia, sprzętu AGD, montaż klimatyzacji oraz systemu inteligentnego domu aż po zasłony w oknach, materac na łóżku czy nawet powieszeniu obrazów na ścianie – jeśli są takie oczekiwania).

W SaniWell termin pod klucz rozumiemy właśnie jako kompleksową usługę. Po prostu wchodzisz i mieszkasz w swoim indywidualnie wykonanym wnętrzu.

Powyższe zdjęcia przedstawiają realizację SaniWell – Wieliczka. Wchodzisz i mieszkasz.

Na co warto więc zwrócić uwagę?

Przed podjęciem współpracy z firmą dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie jakiej usługi się oczekuje. Zastanowić się ile pracy i czasu należy jeszcze włożyć w mieszkanie, by wyglądało ono tak, jak się to zaplanowało i czy na pewno chce się to robić samodzielnie?

Dla części z nas jest też ważną odpowiedź na pytanie czy na pewno chcemy mieć mieszkanie urządzone w podobny sposób jak sąsiad i kilka innych osób na osiedlu (co ma często miejsce w przypadku zakupu tzw. pakietów oferowanych przez firmy współpracujące z deweloperem).

SaniWellWchodzisz i Mieszkasz. Wnętrza pod klucz – Kraków, Śląsk
Autor: Krzysztof Białkowski
LinkedIn