fbpx

Czasy, w których w mieszkaniach można było spotkać wyłącznie białe ściany, dawno już minęły. Współcześnie, oferta pokryć ściennych stała się bardzo urozmaicona, zawierając w swoim asortymencie różnorodne oraz fantazyjne rozwiązania, wśród których wymienić można kolorowe, lateksowe farby, tapety, fototapety, a nawet trójwymiarowe panele.

Wygląd ścian stanowi istotny aspekt aranżacji pomieszczenia, bowiem za jego pomocą można wytworzyć określony, pożądany nastrój. Analizowanie dostępnych możliwości wcale nie oznacza jednak konieczności wyboru tylko jednej z nich, to jest farby lub tapety. Coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą tych pozycji. Zresztą, zastosowanie samej farby sprawia mało oryginalne wrażenie, a z kolei pokrywanie tapetą wszystkich ścian w pomieszczeniu wyszło z mody już dawno temu. Tymczasem, bardzo ciekawą aranżacją jest umieszczenie tapety tylko na jednej ścianie, zaś na pozostałych położenie dopasowanej kolorystycznie farby. Warto podkreślić, że taki zabieg najkorzystniej wypadnie na większym metrażu, gdyż pomieszczenie nie tylko nie utraci w ten sposób na przestrzenności, ale stanie się przy okazji bardziej oryginalne. Ciekawy efekt można uzyskać poprzez połączenie tapety w intensywnym kolorze ze stonowaną, jasną barwą farby.

W małych wnętrzach lepiej zaś pociągnąć na jednej ze ścian tylko pojedynczy pasek ozdobnej tapety, najlepiej zawierający interesujący wzór, a pozostałą powierzchnię pokryć jaśniejszą farbą.