fbpx

Usługi remontowe Kraków – jakże popularny zwrot wpisywany w wyszukiwarkach internetowych. Każdy, kto ma nowe mieszkanie w Krakowie wpisuje w wyszukiwarkę zwroty: remonty mieszkań Kraków czy też usługi remontowe Kraków.  Z jednej strony mamy polecone, przez znajomych, firmy remontowe w Krakowie,  a z drugiej strony, chcemy sprawdzić czy inni nie zrobią tej pracy taniej. Co ciekawe, szukamy ekipy, która zrobi prace taniej, a nie lepiej. Dlaczego ?

Tniemy koszty, nie robimy projektu, sami dobieramy produkty itd. Na pierwszy rzut oka same oszczędności. Kiedy jednak wchodzi ekipa remontowa zaczynają się niejasności. Musimy określić np.  jaki kolor farby mają zastosować ? Najbardziej podoba nam się jasno szary, ale jaki to jest kolor? Czy to jest określenie które dotyczy tylko jednego koloru czy też każdy ma prawo inaczej postrzegać ten kolor ? A co z ilością zamówionych płytek, których brakło w trakcie prac. Kto zapłaci za przestój ekipy remontowej ? Przecież kiedy wykonawca przedstawiał wycenę swoich prac to  nie brał pod uwagę tygodniowej przerwy. Takich przykładów można dać wiele.

Czy posiadanie projektu mieszkania pomaga, jeśli tak, to w czym ? 

Usługi remontowe w Krakowie robione bez projektu wnętrza to na starcie przedsięwzięcie skazane na problemy. Firma remontowa w Krakowie, która podejmie się wykończyć mieszkanie bez projektu, to z pewnością nie jest profesjonalna firma remontowa. Jeśli udało się Państwu taką znaleźć to pierwszy sygnał, który powinien zaniepokoić. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że problemy występujące podczas remontu, to co najmniej w połowie, nasza wina. Co znaczą określenia: “mała odległość”, “wąski pasek” czy “trochę”? Każdy z nas inaczej postrzega te określenia. Brak projektu wnętrza i brak jednoznacznego oczekiwania, tego co ma wykonać ekipa remontowo-budowlana powoduje, że w trakcie prac powstają błędy i niedomówienia.

Usługi remontowe Kraków – na co zwrócić uwagę ?

Wielu z nas remontuje i wykańcza mieszkanie bez projektu, w oparci o własne pomysły. Warto by ekipa remontowa wiedziała wcześniej co ma wykonać. Spiszmy więc dokładnie zakres prac na jaki się umawiamy. Nie uważajmy że są tzw. sprawy oczywiste, które firma remontowa będzie musiała wykonać. Dla każdego z nas co innego jest oczywiste.

Usługi remontowe mają swoją specyfikę dlatego czym więcej informacji przekażemy ekipie remontowej przed przystąpieniem do pracy tym lepiej wykonają swoją pracę. Pamiętajmy też by w trakcie prac nie zmieniać swoich decyzji. Każda zmiana to po pierwsze dodatkowy koszt, który zamawiający będzie usiał zapłacić wykonawcy a po drugie warto pamiętać, że na wykonanie każdej pracy potrzebny jest czas którego firma remontowa nie ma gdyż zaplanowała prace na określony czas.

Szukając więc hasła remonty i wykończenia wnętrz Kraków pamiętajmy, że w większości powodzenie naszego remontu zależy od nas samych a tylko w części od firmy remontowe. Warto pamiętać, że oszczędność na projekcie kosztuje – i to najcześciej więcej niż sam projekt.