fbpx

Mały przegląd krakowskiego rynku mieszkaniowego #1

Nowe budownictwo w sercu Krakowa.

W Krakowie buduje się coraz więcej. Jak można przeczytać na stronie Krakow.pl, pomimo panującej pandemii, w roku 2020 zostanie oddana rekordowa ilość mieszkań w Krakowie. W każdej dzielnicy wznoszone są nowe obiekty, rozbudowywane są osiedla o kolejne etapy i rewitalizowane są stare kamienice w centrum. Właśnie tym ostatnim, czyli starym-nowym kamienicom postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej.

W ścisłym centrum Krakowa prowadzonych jest obecnie kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych. Wiekowe kamienice odzyskują dawny blask i są uzupełniane o współczesną infrastrukturę, w m.in.: windy czy podjazdy dla niepełnosprawnych. Obiekty przechodzą gruntowną renowację. Elewacja nabiera świeżych barw, a wnętrza odzyskują dawny prestiż. Inwestycje w centrum należą do kosztowych, jednak z pewnością przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności okolicy. Niektóre kamienice pozostawione same sobie czekały na dzień, w którym otrzymają nowe życie.

Mieszkania w kamienicy w centrum Krakowa uchodzą za dobrą inwestycję i są obiektem poszukiwań. Mogą się okazać idealnym zakupem dla miłośników historycznej tkanki miejskiej dawnego Krakowa, ale również dzięki lokalizacji stanowią atrakcyjną inwestycję pod kątem najmu. Wynajęcie mieszkania zarówno długoterminowo, jak i krótkoterminowo, nie powinno stanowić dużego wyzwania. Dzięki takim portalom jak Booking.com czy Airbnb zainteresowanie weekendowymi noclegami czy urlopem w centrum miasta jest coraz większe. Turystyka miejska zyskuje na popularności w całej Europie, w tym również w Polsce. W rankingu 10 najpopularniejszych miast na weekendową wycieczkę, Kraków zajmuje 2 miejsce.

Kiedyś przecież wszystko wróci do normy i Kraków znowu będzie tętnił życiem turystycznym, naukowym i biznesowym. Warto odnotować, że mieszkania w centrum miasta stanowią niemały wydatek a cena takich mieszkań, zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego, stale rośnie. Mieszkania na wynajem w Krakowie ciągle cieszą się tak dużym wzięciem i stanowią dobrą inwestycję.

Poniżej przykłady kilku, będących w trakcie realizacji, inwestycji w Krakowie. Mamy nadzieję, że przedstawione propozycje będą ciekawe dla wszystkich zainteresowanych nowym mieszkaniem w kamienicy w ścisłym centrum.

Czarnowiejska 21


Prestiżowa lokalizacja, kameralna zabudowa, historyczny charakter przestrzeni i wysoka jakość wykończenia składają się na unikalność mieszkań dostępnych w Kamienicy Czarnowiejska 21. Kamienica Czarnowiejska 21 składa się z 27 mieszkań. Generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za realizację inwestycji jest krakowska firma Nowbud. Od roku 1910 roku Czarna Wieś jest częścią Krakowa i dziś jest jedną z ulic składających się na ścisłe centrum Krakowa.

Firma SaniWell jest polecana przez dewelopera do wykańczania wnętrz dla osób, które nabyły mieszkania właśnie na Czarnowiejskiej 21. Do wykańczania mieszkań przeznaczonych pod najem proponujemy skorzystać z naszej opcji pakietowej, natomiast w przypadku indywidualnych projektów oferujemy opcje “pod klucz” czyli usługę “wchodzisz i mieszkasz”. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich bardziej wymagających.

Galeria zdjęć inwestycji Kamienica Czarnowiejska 21


Mieszkania w ścisłym centrum Krakowa są doskonałą i perspektywiczną inwestycją. Sąsiedztwo wiekowych kamienic, centrów biznesowych i kompleksów akademickich przekłada się na atrakcyjność przestrzeni, zwiększając wartość nieruchomości.

Browar Kleparz

Na ulicy Zbożowej, w bliskim sąsiedztwie Nowego Kleparza, powstaje nowa inwestycja, której wizytówką jest zrewitalizowany budynek Browaru Arcyksiążęcego rodziny Habsburgów. Kompleks trzech budynków przygotowany przez inwestora Fracthon łączy w sobie historyczną architekturę Krakowa z nowoczesnością.


W ramach inwestycji dostępnych będzie 97 mieszkań o powierzchni od 39,88 m2 do 102,82 m2 oraz 19 lokali usługowych. Warto podkreślić, że inwestor zadbał o dodatkową infrastrukturę handlowo-usługową i rozrywkową. Najstarszy budynek Browaru Kleparz zostanie wyposażony w strefę relaksu dostępną mieszkańców. Ponadto, dostępna będzie również bawialnia dla dzieci, siłownia oraz sala kinowa.
Nowy Kleparz jest jednym z kluczowych węzłów komunikacyjnych łączącym centrum miasta z pozostałymi dzielnicami. Bliskie sąsiedztwo krakowskiego Rynku Głównego, terenów zielonych, licznych kawiarni i restauracji oraz kompleksów akademickich Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja o olbrzymim potencjale. Inwestor z poszanowaniem zadbał o dziedzictwo i tożsamość dawnej architektury Browaru Arcyksiążęcego rodziny Habsburgów.

Kalwaryjska 72


Podgórze jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najmodniejszych dzielnic Krakowa. Do roku 1915 stanowiło odrębne miasto dzięki czemu architektura i otoczenie Podgórza jest inne, niż krakowskiego starego miasta. Bliskie sąsiedztwo parków, rzeki Wisły i obiektów poprzemysłowych sprawia, że Podgórze jest ciekawym miejscem do miejskich eksploracji, zarówno dla turystów jak i mieszkańców.
Spółka Koneser Group, z którą mieliśmy już okazję współpracować przy wykańczaniu kamienicy na ul. Sarego, przygotowała ofertę mieszkań w kamienicy o numerze 72.
Propozycje grupy Koneser są bardzo atrakcyjne dla wszystkich, którzy szukają mieszkania w centrum Krakowa (np. przy placu na Groblach).

Rakowicka 8


Mieszkania i apartamenty na ul. Rakowickiej w Krakowie realizowane są przez Widok Development. Ścisłe centrum i prestiż okolicy wpływa na to, że mieszkania w tej części Krakowa są bardzo atrakcyjną inwestycją zarówno biznesowo, jak i prywatnie. Zakup nieruchomości może być dobrą lokatą kapitału, zważywszy na stale rosnące ceny mieszkań w centrum i nadchodzące boom turystyczne, które może nas czekać po zakończeniu pandemii.


Secesyjna perełka na ul. Rakowickiej 8 odzyskała dawny blask. Deweloper dołożył wszelkich starań, aby zadbać o nawet najdrobniejszy detal: dokonano starannej renowacji płytek, balustrad czy poręcz.

Na zakończenie


Mieszkania w ścisłym centrum Krakowa zawsze będą uchodzić za dobrą inwestycję. Atrakcyjna lokalizacja i korzyści płynące z otoczenia przekładają się na prestiż inwestycji. Nowe mieszkania w otoczeniu starego budownictwa pozwalają zasmakować współczesnego komfortu życia, w klimacie starego Krakowa. W naszej ofercie znajdą Państwo propozycje wnętrz, które są inspirowane dawnymi krakowskimi mieszkaniami

Galeria wnętrz SaniWell z kolekcji inspirowanej krakowskimi mieszkaniami

SaniWell – kompleksowe remonty w Krakowie. Wykończenia mieszkań, domów i apartamentów pod klucz