fbpx

Wchodzisz i mieszkasz czyli nowy standard kompleksowego wykańczania mieszkań, domów i apartamentów pod klucz. 

Hasło „pod klucz” jest proste, chwytliwe i często nadużywane. Deweloperzy i niektóre firmy wykończeniowe (w tym budowlano-remontowe) wykorzystują ten termin w materiałach reklamowych, nazywając tak usługę pakietowego wykańczania wnętrz.  Jednak owe hasło nieprecyzyjne określa zakres usługi gdyż wynikiem opcji pakietowej jest mieszkanie, dom czy apartament, w którym nie można zamieszkać w momencie odbioru kluczy. Pakiety są usługą wyłącznie częściowego wykończenia mieszkania i najczęściej obejmuje pewien określony zakres niezbędnych prac. W pakietach najczęściej brakuje mebli, w tym zabudowy kuchennej, oświetlenia, dekoracji ściennych i przeróbek hydraulicznych/elektrycznych. Każda zmiana jest dodatkowo płatna i zakres modyfikacji jest ograniczony. 

Niewłaściwe wykorzystanie terminu pod klucz może być efektem braku precyzyjniejszego określenia bądź świadomego nadużycia hasła. Firmy mogą w ten sposób zakomunikować, że ich oferta jest większa niż faktyczny zakres prac.

„Wchodzisz i mieszkasz” to usługa kompleksowego wykańczania wnętrz, która doprowadza do uzyskania mieszkania, domu i apartamentu gotowego do zamieszkania.

Zgodnie z nazwą, klientowi pozostaje jedynie wejść do gotowego wnętrza i mieszkać, nie przejmując się remontem i nadzorem prac. 

W skład usługi wchodzisz i mieszkasz wchodzi: 

 • Autorski projekt wnętrza oraz całościowy kosztorys uwzględniający wszystkie pozycje i prace remontowe. Projekt powstaje w towarzystwie doświadczonego architekta wnętrz;
 • Organizowanie prac, w tym planowanie zamówień na specjalistyczne usługi i produkty;
 • Prowadzenie prac przygotowawczych (w tym zabezpieczeń powierzchni, prace wyburzeniowe i instalacyjne);
 • Prowadzenie prac remontowo-budowlanych (w tym organizacja i nadzór prac fliziarskich, instalacyjnych, montażowych);
 • Zakup i montaż wyposażenia:
  – montaż produkty wyposażenia łazienek
  – montaż drzwi
  – kładzenie podłóg wraz z listwami przypodłogowymi
  – montaż mebli na wymiar i modułowych (kuchennych, pokojowych, łazienkowych)
  – montaż oświetlenia,
  – instalacja klimatyzacji
  – montaż systemów inteligentnego domu (smart home) i produktów RTV
  – montaż pozostałego wyposażenia (w tym dekoracji naściennych, zasłon, dywanów, wykładzin, drobnych elementów wystroju i ozdób). 


Przy wyborze opcji wykończenia mieszkania najważniejsze jest określenie oczekiwań i uważne zapoznanie się z ofertą firm remontowo-budowlanych i wykończeniowych. 

Nadużycia terminu “pod klucz” mogą wynikać z braku trafniejszego określenia, które jednoznacznie zdefiniowałoby zakres prac. Usługa wchodzisz i mieszkasz” precyzyjniej definiuje zakres prac, prowadzący do otrzymania mieszkania wykończonego i w pełni umeblowanego, czyli gotowego do życia. 

“Wchodzisz i mieszkasz” to nasz standard wykańczania wnętrz mieszkań pod klucz. Więcej o usłudze SaniWell “wchodzisz i mieszkasz”.

Informacje o ofercie wykańczania pakietowego SaniWell dostępne są tutaj.

SaniWell wykończenia wnętrz pod klucz w standardzie “wchodzisz i mieszkasz” Kraków