fbpx

Szklane drzwi i ściany we wnętrzach- co warto wiedzieć o przeszkleniach w mieszkaniach

Przeszklenia we wnętrzach były dość często spotykane już w PRLu mieszkaniach przy okazji potrzeby doświetlenia ciemnych kuchni. Jednak współczesna forma wykonywana szklanych ścian jest zgoła innym rozwiązaniem, dalekim od “kuchennych okienek”.

Uwspółcześnione szklane ściany mogą nawiązywać do industrialnych obiektów albo do wnętrz o estetyce skandynawskiej, klasycznej i art déco, nadając mieszkaniu szyku i indywidualnego charakteru.

Kiedy szklane ściany w mieszkaniu mogą okazać się odpowiednim rozwiązaniem i jak zaplanować przeszklenia, aby w pełni wykorzystać ich potencjał?

Zastosowanie przeszklonej ściany we wnętrzu wykończonym pod klucz

Szklane ściany – sposoby wykorzystania przeszkleń w mieszkaniu

Zastosowań przeszkleń we wnętrzach może być wiele. Stosowane są różnej wielkości i zabarwienia szklanych ścian. Efektem zaaranżowania takich przeszkleń jest dostarczenie więcej światła dziennego w pomieszczeniach. Szczególnie może okazać się to w przypadku małych mieszkań, w których pojawia się potrzeba wydzielenia osobnej sypialni na niewielkiej powierzchni. Wykorzystanie przeszkleń w przedpokoju doprowadziłoby do doświetlenia naturalnym światłem pomieszczeń, które najczęściej w środku planu mieszkania.

Stosowanie przeszkleń umożliwia personalizację dostępnej powierzchni mieszkania do własnych potrzeb. Może być wydzielenie strefy do pracy zdalnej, jak również oddzielenie przestrzeni na osobną kuchnię.

Warto pamiętać, że zastosowanie szklanych drzwi nie tylko istotnie wpływa na estetykę i design wnętrza, ale również optycznie powiększa mieszkanie.

Szklane drzwi we wnętrzu wykończonym pod klucz “wchodzisz i mieszkasz”

Lustrzane fronty i ściany

Innym pomysłem na oryginalne zaaranżowanie ścian bądź frontów szaf jest użycie zwierciadeł. Lustrzane wykończenie jest intrygujące i nowoczesne, nadając wnętrzom prestiżu. Jest to również rozwiązanie funkcjonalne, ułatwiając przeglądanie się w lustrze, natomiast pomieszczenia optycznie wydają się większe.

Lustrzane dekoracje w mieszkaniu wykończonym w standardzie “wchodzisz i mieszkasz”