fbpx

Mieszkania zaprojektowane w stylu Glamour? Jak urządzić wnętrze w stylu Glamour? 

Mieszkanie bogate w dekoracje, pełne blasku i szyku. Wnętrza w stylistyce Glamour kojarzone z luksusem i prestiżem. To uwspółcześniona forma barokowego przepychu, połączona z elegancją hollywoodzkiej złotej ery. Dlatego odpowiednio zaaranżowany i wyważony styl glamour jest bardzo elegancki i harmonijny. We wnętrzach glamour ważną rolę grają żywe kolory, lśniące dodatki i lustrzane tafle, którymi zdobione są m.in.: ściany.

 

Aranżacja wnętrza w stylu Glamour – jak urządzić mieszkanie pełne luksusu i elegancji?

Mieszkania urządzone w stylu glamour to wnętrze pełne luksusu, elegancji i szyku. Częstym elementem wyposażenia, które możemy spotkać w takich mieszkaniach, są tapicerowane meble. Mogą być to pikowane sofy, fotele z podnóżkami czy łóżka o szerokich i ozdobnych zagłówkach. Jednak w pierwszej kolejności istotne jest zaplanowanie układu całego mieszkania. Co więcej, w przypadku wnętrz glamour pełnych dekoracji, jest to bardzo ważne, aby nie przesadzić z ilością wyposażenia i ozdób. Kluczowa jest paleta kolorystyczna, która najczęściej zdominowana jest przez fiolet, róż, butelkową zieleń i intensywną granatową barwę. 

Praca architekta jest nieodzowna podczas projektowania wnętrz i planowania wystroju. Jest to pierwszy etap współpracy podczas usługi “wchodzisz i mieszkasz”. Mieszkanie jest projektowane zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta. Następnie jest wykańczane, w pełni wyposażane i meblowane- gotowe do zamieszkania. Właśnie na etapie projektowym wybierane są dodatki i elementy dekoracyjne, jak meble, designerskie lampy czy obrazy. 

Wnętrza w stylu Glamour – jakie dodatki dobrać do mieszkań Glamour? 

Mieszkania w stylu Glamour wymagają bogatych i licznych dodatków, które uatrakcyjnią wnętrze. Istotny jest nie tylko kontrastowe i żywe kolory, ale materiał, wzór mebli. Co więcej, popularne jest stosowanie dekoracji ściennych, tapicerowanych mebli, złotych dodatków i akcesoriów. Co więcej, popularne jest stosowanie złotej armatury.

W stylu Glamour ważny jest błysk. Dlatego zwierciadła są często stosowane przy okazji wystroju wnętrz. Mogą być to pojedyncze lustra, jak również całe ściany wykonane z paneli lustrzanych.

To również drobne elementy wykończenia jak dekoracyjne dodatki czy barwne fototapety. Co więcej, w mieszkaniach w stylu glamour stosowane są meble wykończone na wysoki połysk, przeszklone witryny i designerskie oświetlenie, zarówno o nowoczesnych i odważnych kształtach, jak również wzory stylizowane na XIX wieczne żyrandole.  

Wnętrza glamour – przykłady wnętrz w stylu Glamour

W poniższej galerii przedstawiamy wnętrza inspirowane stylem Glamour. Co więcej, są to mieszkania zaprojektowanie, wykończone i umeblowane w standardzie “wchodzisz i mieszkasz”

Nasze pozostałe wpisy: